Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Броди. Палац графів Тишкевичів. З архіву 2013 рокуПалац Тишкевичів — пам'ятка резиденційної архітектури графів Тишкевичів початку ХХ століття, що розташовується в місті Броди Львівської області. Палац включений до Державного реєстру пам’яток архітектури місцевого значення рішенням Львівського облвиконкому № 330 від 24.06.1986 року та отримав охоронний № 678-м. Один з найменших палациків Львівщини.Розташовується в центральній частині колишнього села Старі Броди, нині — вул. Низька, 15 у місті Броди.
Пам’ятка являє собою яскравий приклад палацового мистецтва початку XX століття, виконаного у стилі англійського неокласицизму. Невелика мурована споруда – двоповерхова, з колонадою, багато прикрашена ліпниною та вітражами, її центральна частина дещо виступає вперед, а з обох сторін симетрично розташовані два бічні крила. Споруда центрально осьова, з коридорною структурою плану.Головний вхід виділений виступаючою колонадою тосканського ордеру, що підтримує кам’яний балкон мансардового поверху, з виділеним мурованим, рустованим входом на балкон, який завершено фігурним фронтоном, оздобленим профільованим карнизом та пілястрами. Тимпан фронтону декорований ліпними елементами рослинного характеру. Балясини балкону виконані з кам’яного литва. Пілястри першого поверху рустовані. Віконні прорізи з обрамленням. Єдиною зміною на фасаді є заміна родинного рерба Тишкевичів на картуші фронтону центрального ризаліту на державний герб України.На початку XX століття тодішні великі землевласники у Бродах Потоцькі починають розпродувати власности на Старих Бродах, тоді ж одну з ділянок купує родина Тишкевичів. Перший палац побудували на початку XX століття, невдовзі був розібраний, а на його місці у 1912 (за другими данними у 1909) році з ініціативи графині Ванди Тишкевич спорудили новий мурований. Споруда «пережила» першу світову війну та міжвоєнний період.

була


зникла =( (2013)
У часи другої світової війни споруда зазнала руйнації, але була належним чином відреставрована. При радянській владі були вкрадені та вивезені усі предмети побуту та розкоші у невідомому напрямку. Нині в будівлі колишнього палацу міститься офіс ДП Бродівське лісове господарство, працівники якого підтримують будинок у належному стані. Сьогодні палац оточений парком, де знаходиться ставок з альтанкою.

На початку 2000-х років перед будівлею встановлено фонтан-статую, що символізує лісове господарство. Палац оточений парком, де знаходиться ставок, який вважається улюбленим місцем для відпочинку місцевих мешканців. Раніше посередині ставка була альтанка, в 2013 її вже не було, як там зараз - бо зна…Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Палац_Тишкевичів_(Броди)
https://drymba.com/uk/1038080-palats-tyshkevychiv-brody
http://andy-travel.com.ua/stari-brodi
https://www.castles.com.ua/stare_brody.html

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/531765.html
Tags: kresy wshodnie, patrimoine architectural, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments