Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Sprofanowano cztery kaplice różańcowe na Kalwarii Panewnickiej w KatowicachParafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Katowicach-Panewnikach poinformowała o aktach wandalizmu i zbezczeszczeniu czterech kaplic różańcowych na Kalwarii Panewnickiej. Na figurach Chrystusa, innych rzeźbach i drzwiach namalowano czarną farbą m.in. napisy „ave satan” – „chwała szatanowi”, symbole satanistów – pentagramy oraz malunki w kształcie męskich genitaliów. Franciszkanie, do których należy zdewastowane miejsce, poszukują sprawców i apelują o pomoc.

Należąca do zakonu franciszkanów Kalwaria Panewnicka to kilkuhektarowy teren, na którym odprawiane są nabożeństwa. Została założona ponad 100 lat temu, w 1909 r.

Jak poinformowała parafia św. Ludwika i Wniebowzięcia NMP w Panewnikach, do aktu wandalizmu doszło prawdopodobnie w nocy z piątku na sobotę. Zniszczone zostały cztery kaplice różańcowe, m.in. poprzez pomazanie figur i drzwi czarną farbą.

Zdewastowana została m.in. figura Chrystusa – namalowano na niej męskie genitalia. Obok zamieszczono kilka pentagramów oraz napis „ave satan”.

Franciszkanie apelują o pomoc. „Może ktoś potrafi wskazać sprawców. Każda informacja jest ważna. Może nadszedł już czas, aby zamykać Kalwarię” – napisano.

https://www.magnapolonia.org/sprofanowano-cztery-kaplice-rozancowe-na-kalwarii-panewnickiej-w-katowicach/?fbclid=IwAR3TILIAhTTc1aYzCkVqM_b1SLWZHUna2-NM-03TJxARPYWat4A2ZUzThf8

Tags: incrédulité et blasphème, pologne, église catholique
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments