Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Pence przyleciał do Kolumbii, by omówić, jak usunąć MaduroWiceprezydent USA Mike Pence przybył w poniedziałek do stolicy Kolumbii Bogoty, by spotkać się z kolumbijskim prezydentem Ivanem Duque i przywódcą wenezuelskiej opozycji Juanem Guaido. Ma także spotkać się z członkami regionalnej koalicji – tzw. Grupy z Limy. Jak pisze agencja AP, Pence będzie omawiał kolejne działania mające na celu usunięcie nieuznawanego przez Zachód i część krajów Ameryki prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro.

Jak stwierdza AP, przybycie Pence’a poprzedziła wspierana przez USA próba dostarczenia z Kolumbii do Wenezueli konwojów z pomocą humanitarną, która zakończyła się eskalacją przemocy – siły lojalne wobec Maduro rozpędziły w sobotę aktywistów, którzy czekali na granicy na dostawy. Według AP dwie osoby zginęły, a co najmniej 300 zostało rannych.

W kontekście wezwań o interwencję militarną USA płynących ze strony wenezuelskiej opozycji, szczególnie z ust Julio Borgesa, przedstawiciela opozycji przy Grupie z Limy, amerykańska agencja przypomniała, że w niedzielnym wywiadzie dla Fox News i CNN sekretarz stanu Mike Pompeo nie wykluczył interwencji USA, jednak zaznaczył, że „będzie jeszcze więcej sankcji”.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/pence-przylecial-do-kolumbii-by-omowic-jak-usunac-maduro/
Tags: les etats-unis, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments