Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Scheuring-Wielgus: chcę kandydować do PE, żeby postawić Kościół przed Trybunałem w HadzePosłanka Joanna Scheuring-Wielgus z partii Teraz! Ryszarda Petru tłumaczyła powody, dla których zamierza kandydować do Parlamentu Europejskiego. Prezes Ordo Iuris wytknął jej błąd w rozumowaniu.

W piątek w rozmowie na antenie radia TOK FM, posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z partii Teraz! Ryszarda Petru potwierdziła, że zamierza kandydować w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tłumacząc swoją motywację oświadczyła, że chodzi jej przede wszystkim o walkę z Kościołem rzymskokatolickim.

– Chciałabym doprowadzić do postawienia Kościoła rzymskokatolickiego przed Trybunałem w Hadze. Dlatego rozważam start w wyborach do PE. Chciałabym w tym uczestniczyć – powiedziała posłanka.

Na jej deklarację zareagował na Twitterze Prezes Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski, tłumacząc jej brak związku pomiędzy Parlamentem Europejskim a „Trybunałem w Hadze”.

„Trybunał w Hadze (ani Międzynarodowy Trybunał Karny ani Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości) nie ma nic wspólnego z Parlamentem Europejskim. Lepiej powiedzieć to Pani poseł teraz, aby nie rozczarowała się po wyborach” – napisał Kwaśniewski.

W środę Scheuring-Wielgus, wraz z warszawską radną Agatą Diduszko oraz szefem Fundacji Nie lękajcie się Markiem Lisińskim spotkała się z papieżem Franciszkiem. Podczas spotkania wręczyła Ojcu świętemu raport wspomnianej fundacji na temat pedofilii w Kościele. Według jej relacji, papież przyjął raport, podziękował i obiecał, że się z nim zapozna. Scheuring-Wielgus wyrażała z tego powodu wielką radość.

Dwa lata temu grupa kilkunastu osób, m.in. działaczy lewackich, wraz z posłanką Joanną Scheuring-Wielgus zakłóciła spotkanie poświęcone Żołnierzom Wyklętym w jednym z toruńskich liceów, z udziałem przedstawicieli Młodzieży Wszechpolskiej i PiS.

ZOBACZ: Posłanka Nowoczesnej na „Czarnym Marszu”: Dość dyktatury kobiet! [+VIDEO]
Zobacz również: „Elokwentna” posłanka Nowoczesnej zgłasza wniosek formalny [VIDEO]

https://kresy.pl/wydarzenia/scheuring-wielgus-chce-kandydowac-do-pe-zeby-postawic-kosciol-przed-trybunalem-w-hadze/
Tags: incrédulité et blasphème, politique, pologne, union européenne, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments