Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Paweł Kukiz: Unia Europejska potrzebuje natychmiastowej reformy

- To ma być Europa Ojczyzn. Nie możemy być niewolnikami dwóch mocarstw: Francji i Niemiec - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.Paweł Kukiz podkreślił, że liczy na współpracę z Ruchem Pięciu Gwiazd w przyszłym Parlamencie Europejskim. - Mam nadzieję, że cała Europa się zmieni, wtedy gdy do europarlamentu dostanie się Kukiz’15, Ruch Pięciu Gwiazd oraz kilka partii antysystemowych z Chorwacji, Grecji, Finlandii. W tej chwili wicepremier Luigi Di Maio rozmawia z częścią ruchu "żółtych kamizelek" - mówił poseł Kukiz’15.

- Bardzo nam zależy na utrzymaniu Unii Europejskiej. Listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego przedstawimy na początku przyszłego tygodnia - zapowiedział polityk.

Gość Polskiego Radia 24 komentował też zapowiedzi Donalda Tuska nt. powołania ruchu obywatelskiego. - Cwany gapa to Donald Tusk. To człowiek, który tolerował totalną demoralizację w Platformie Obywatelskiej. Finałem były rozmowy "u Sowy". W pewnym momencie został ewakuowany do Brukseli. Grzegorz Schetyna uratował "strzępy PO". Trzeba pamiętać, że Donald Tusk wcześniej obecnego lidera PO mocno przeczołgał - wskazał Paweł Kukiz.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Audycję prowadził Adrian Klarenbach.
https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2267069
Tags: croatie, finland, italie, politique, pologne, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments