Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Afera sędziowska na Litwie. Zatrzymany Polak!W środę litewskie organy ścigania poinformowały, że z powodu podejrzeń o korupcję zostało zatrzymanych 8 sędziów i 5 adwokatów. Wśród zatrzymanych jest sędzia Wileńskiego Sądu Okręgowego Henryk Jagliński. Prezydent Dalia Grybauskaitė uchyliła sędziom immunitet dla 8 sędziów.

„Ogółem w sprawie zatrzymano 26 osób” – powiedział prokurator generalny Evaldas Pašilis. Z kolei szef litewskich służb specjalnych (STT) Žydrūnas Bartkus stwierdził, że kierowana przez niego instytucja prowadzi „największe w historii dochodzenie, w które jest zaangażowanych 100 funkcjonariuszy”.

Wśród zatrzymanych są sędziowie Sądu Apelacyjnego, Sądu Najwyższego, Wileńskiego Okręgowego Sądu Administracyjnego i inni. Są oni podejrzani o korupcję, nadużycie stanowiska służbowego. Ogólna suma przyjętych łapówek wynosi około 400 tys. euro.

Henryk Jagliński jest sędzią od 1987 roku. W opinii kierowniczki Wileńskiego Sądu Okręgowego Lorety Braždienė, jest to jeden z najbardziej doświadczonych sędziów w zakresie spraw cywilnych. Jak powiedziała, nie zauważyła nigdy nic podejrzanego w zachowaniu Jaglińskiego.

https://kresy24.pl/afera-sedziowska-na-litwie-zatrzymany-polak/
Tags: lituanie, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments