Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ks. Isakowicz-Zaleski: konferencja w Warszawie była antypolskaZdaniem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego konferencja ministerialna w sprawie Bliskiego Wschodu stała się konferencją antypolską.

W artykule pt. „Konferencja antyirańska stała się antypolska. Ktoś jest zdziwiony?”, który ukazał się w piątek na blogu duchownego na stronie radia RMF FM, ks. Isakowicz-Zaleski przypomniał atak ambasador Izraela na ustawę o IPN dokonany podczas zeszłorocznych obchodów rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz, do którego dołączyły się również USA. „Można było łatwo przewidzieć, że jest to tylko wstęp do poważniejszej rozgrywki” – napisał duchowny przypominając także uległość rządu PiS, która doprowadziła do uchylenia przepisu zakazującego obciążania Polski i narodu polskiego za zbrodnie niemieckie.

Ustawę tę dobił pan prezydent RP Andrzej Duda, który pod presją ukraińskiego prezydenta-oligarchy Petro Poroszenki, gloryfikatora ludobójców z Ukraińskiej Powstańczej Armii i SS Galizien, odesłał do Trybunału Konstytucyjnego sformułowania „nacjonaliści ukraińscy” i „Małopolska Wschodnia”. Oczywiście Trybunał w sposób bardzo uległy wydał orzeczenie zgodne z życzeniem obozu władzy. – przypominał duchowny.

Zdaniem księdza obecnie Polska zbiera żniwo tej „żenującej uległości”. Bulwersujące wypowiedzi członków delegacji Izraela i USA podczas warszawskiej konferencji nazwał „ciosami” zadawanymi Polsce w myśl zasady „kogoś, kto się sam nie szanuje, nie szanują także inni”.

PRZECZYTAJ:
Pompeo wzywa Polskę do opracowania ustawy ws. restytucji mienia żydowskiego, stawia za wzór funkcjonariusza UB
Znana dziennikarka NBC News: powstanie w getcie warszawskim było przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi
Izraelskie media: Netanjahu mówił w Warszawie, że Polacy są odpowiedzialni za Holokaust

Ks. Isakowicz-Zaleski uważa, że winę za zaistniałą sytuację ponosi strona polska, która doprowadziła do tego, że sojusznicy traktują Polskę jak kraj kolonialny. Postawę kierowników polskiej polityki zagranicznej porównał do postawy chłopów pańszczyźnianych wobec swoich panów. „Gdzie się podziały wartości, którymi kierowali się Ojcowie Niepodległości? Gdzie niezłomność i hart ducha?” – pytał duchowny. „Józefowi Piłsudskiemu, Romanowi Dmowskiemu czy Wojciechowi Korfantemu przyszło działać w o wiele gorszych warunkach, ale jednak zachowali oni godność swoją i narodu”. – komentował.

Duszpasterz Kresowian zwrócił także uwagę, że jego zdaniem warszawska konferencja służyła podżeganiu do wojny z Iranem i „policzeniu szabel”. Duchowny nazwał ją „naradą wojenną” wymierzoną w Iran. Jego zdaniem konferencja powinna spotkać się ze „zdecydowaną reakcją”, ponieważ Polacy nie uwierzą już w „wymówki”.

CZYTAJ TAKŻE: Ks. Isakowicz-Zaleski: Duda i Poroszenko dogadali się ws. ustawy o IPN

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ks-isakowicz-zaleski-konferencja-w-warszawie-byla-antypolska/
Tags: 2ème guerre mondiale, antipolonisme, israël, kresy wshodnie, politique, pologne, racisme et nazisme, ukraine, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments