Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Na polsko-ukraińskiej granicy dwóch Ukraińców napadło na strażnika granicznego [+video]W środę w godzinach porannych na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Krakowiec-Korczowa dwóch obywateli Ukrainy rzuciło się z pięściami na funkcjonariusza Państwowej Przygranicznej Służby Ukrainy (DPSU). Napastnikom nie spodobało się, że ukraińska straż graniczna wymagała od nich okazania „zielonej karty”.

Jak podała w swoim komunikacie ukraińska straż graniczna, dwóch obywateli Ukrainy poruszając się mikrobusem marki Mercedes na ukraińskich numerach zamierzało wjechać do Polski przez przejście w Krakowcu-Korczowej. Jednak ukraińscy pogranicznicy zauważyli, że samochód nie ma wymaganego międzynarodowego ubezpieczenia, tzw. zielonej karty.

Mężczyźni głośno wyrażali oburzenie działaniami ukraińskiego pogranicznika i domagali się od niego wyjaśnień. Mimo otrzymania ich „wciąż wyrażali swoje niezadowolenie i dokonali napadu na pogranicznika, po czym zamknęli się w swoim samochodzie” – informuje DPSU.

Na opublikowanym filmie widać, że cywile kilka razy uderzyli ukraińskiego funkcjonariusza. Później odmawiali wyjścia z zamkniętego samochodu. W końcu wyciągnięto ich siłą po wybiciu okna kolbą karabinu.Niepokornych podróżnych pociągnięto do odpowiedzialności administracyjnej za „uporczywe uchylanie się od wykonywania poleceń” funkcjonariuszy. Grozi im też odpowiedzialność karna za napaść na pogranicznika.

Jak tłumaczy w swoim komunikacie DPSU, jej funkcjonariusze od grudnia ub. roku testowo rozpoczęli sprawdzanie posiadania „zielonych kart” przy wyjeździe z Ukrainy. Obecnie sprawdzenie to odbywa się już rutynowo.

Z komunikatu DPSU wynika, że do „niestandardowych sytuacji” z powodu sprawdzania „zielonych kart” doszło również w pobliżu przejścia w Rawie Ruskiej. Kierowcy, którym kazano zakupić ten dokument zorganizowali blokadę przejścia granicznego.

CZYTAJ TAKŻE: Ośmiu Ukraińców oskarżonych za bicie Polaków na przejściu granicznym

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/na-polsko-ukrainskiej-granicy-dwoch-ukraincow-napadlo-na-straznika-granicznego-video/
Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments