Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Premier Litwy w SuwałkachPremier Litwy Saulius odwiedził , by  m.in. wziąć udział w obchodach Dni Niepodległości Litwy i rozmawiać z prezydentem Suwałk Czesławem Renkiewiczem o planach  utworzenia w mieście Centrum Oświaty i Kultury Litewskiej.

– Zwracałem się do wojewody podlaskiego o przeanalizowanie, czy któryś z budynków skarbu państwa w Suwałkach można było na ten cel wykorzystać. Niestety, są zajęte. Dlatego prawdopodobnie przed końcem tego roku uda się , czy to w formie dzierżawy czy sprzedaży, przekazać jeden z naszych budynków – mówił dziennikarzom po spotkaniu prezydent Czesław Renkiewicz.

– Najlepsze rozwiązanie to takie, które będzie najszybsze – stwierdził premier Skvernelis, odpowiadając na pytania dziennikarzy. – Jeśli będzie taka potrzeba, to rząd Litwy finansowo wesprze czy to zakup budynku, czy powstanie choćby niepublicznego przedszkola. Premierowi towarzyszyli też m.in. inni przedstawiciele rządu litewskiego. Pełna lista uczestników tutaj.

Szef litewskiego rządu (na zdjęciu czwarty od lewej) wziął też udział w obchodach Dnia Odzyskania Niepodległości przez Litwę, które odbędą się w Suwałkach po raz pierwszy.

https://kresy24.pl/premier-litwy-w-suwalkach/ 

Tags: lituanie, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments