Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Rozbudzają nienawiść w społeczeństwie – ukraiński minister narzeka na kampanię wyborcząMinister spraw wewnętrznych Ukrainy Arsen Awakow twierdzi, że uczestnicy kampanii wyborczych kandydatów na prezydenta Ukrainy rozbudzają nienawiść w społeczeństwie.

Awakow skomentował kampanię wyborczą na Ukrainie na Facebooku w krytycznych słowach – „Ponure osobistości z kastetami w kieszeniach i butelkami z zielonką [trudno zmywalnym barwnikiem]. Zaminowane samochody, bitwy agitatorów, podkupywanie i kontr-podkupywanie. Wojna informacyjna i wyścig populizmu”.

W dalszej części wpisu minister spraw wewnętrznych przytacza raporty podległych sobie służb – „Krzywy Róg, na drodze do [miejsca] mityngu jednego z kandydatów zatrzymali obywatela z 10 (wyobraźcie sobie!) litrami zielonki. Litrami!! W 4 miastach w ciągu jednego dnia pozabierali zielonkę różnego rodzaju aktywistom… całkiem zwariowali?”. O innym przypadku pisze – „Do mnie zadzwonił jeden towarzysz – to, jak mówi, bezprawie, dlaczego policja wyprowadza ludzi z mityngu kandydata X. Oni po prostu stoją i nie napadają na nikogo. Denerwuje się. A oto co w kieszeniach „po prostu stojących” zleceniobiorców jednego sztabu przeciw drugiemu – nóż i kastet z petardą, gaz pieprzowy i butelki z zielonką – to nic?”.

Awakow ostrzega przed dalszą eskalacją agresji – „Taka praca sztabów? Nakręcać do niemożliwego stopnia nienawiść w społeczeństwie? Nie, tego nie rozwiąże się przepisami prawa i policją – zatrzymać tę śmiałość braku szacunku i nienawiści można tylko mając sumienie i odpowiedzialność. Pomyślcie wreszcie o kraju a nie o karierze swojego ulubieńca”. Jak dodał – „sztaby polityków […] to wy płacicie za to brudne pieniądze”. Działania wyborcze podsumował dosadnym słowem – „To nie polityka i nie kampania wyborcza – to ku****o. Tak nie otrzymamy odpowiedniej władzy – dostaniemy władzę kur***ą, na nowej fali nienawiści, niezdolną do tworzenia, zdolną tylko do nienawiści”.

Awakow zakończył swój wpis apelem do wszystkich kandydatów o zebranie się i ustalenie zasad „uczciwej konkurencji” bez „nienawiści i podłych prowokacji”.

Używanie zielonego, trudnego do zmycia zielonego barwnika ma na Ukrainie długą tradycję. Przypadki tego rodzaju ataków pojawiały się już w czasie poprzedniej kampanii wyborczej.

https://kresy.pl/wydarzenia/rozbudzaja-nienawisc-w-spoleczenstwie-ukrainski-minister-narzeka-na-kampanie-wyborcza/
Tags: politique, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments