Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Mike Pompeo będzie w Polsce rozmawiał o bezpieczeństwie

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo będzie rozmawiał z Jackiem Czaputowiczem o bezpieczeństwie, w tym energetycznym"Na bazie silnych relacji między USA a Polską obaj politycy omówią kwestie związane z bezpieczeństwem i bezpieczeństwem energetycznym" - napisano w komunikacie przekazanym PAP przez ambasadę Stanów Zjednoczonych w Warszawie. Podkreślono, że Polska i USA współorganizują zaplanowane na 13-14 lutego w Warszawie spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie.

Pompeo przybędzie do Warszawy we wtorek. Wcześniej odwiedzi Budapeszt i Bratysławę, a po zakończeniu wizyty w Polsce uda się do Brukseli i Reykjaviku – napisano.

Po wizycie w Polsce Pompeo pojedzie do Brukseli, gdzie zaplanowano jego spotkanie z wysoką przedstawiciel UE ds. polityki międzynarodowej i bezpieczeństwa Federicą Mogherini. Według Departamentu Stanu spotkanie będzie poświęcone "różnorakim kwestiom współpracy między USA a UE", obejmującym m.in. starania na rzecz przywrócenia demokracji w Wenezueli oraz sposoby wsparcia tymczasowego prezydenta tego kraju Juana Guaido i tamtejszego Zgromadzenia Narodowego, jak też kwestiom umacniania bezpieczeństwa europejskiego oraz odpowiadania na zagrożenia ze strony Iranu i Rosji.

http://www.radiozagranica.pl/8/79/Artykul/405649,Mike-Pompeo-bedzie-w-Polsce-rozmawial-o-bezpieczenstwie
Tags: défence, les etats-unis, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments