Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Озерна. Каплиця Баранських

У документах Озерна згадується у 1542 і 1545 роках, вже як містечко, що належало Яну Амору Тарнавському, а з 1615 року — Якубу Собеському — батькові пізнішого короля, що закупив землі від Озерної до Золочева, які як спадок переходили з покоління в покоління Собєських.У 1740 році внучка короля Марія Кароліна де Буйон продала маєток Радзівіллам. В Озерній був замок, який знаходився на земляних валах, де сьогоднішня лікарня. Пізніше його зруйнували кочовики. Збігали десятиліття. На місці зруйнованого, завмерлого містечка, на старих згарищах з'являлися нові житла. Озерна почала оживати, у 1772 році вона мала 150 осель. Далі був Автрийський період.Десь в цей час в Озерній мешкала родина Баранських, цвінтарна каплиця якої є метою нашої подорожі. Хто були ці пани Баранські, де жили та чим займались - істория замовчує, але родина була заможна, як що мала кошти на будівництво своєї особистої каплиці. Щонайменше п’ятеро з цієї родини поховані в склепі під каплицею, на стінах якої збереглось 5 табличкок з іменами і є місце ще, де можливо також була ще одна.

Всередині вандали майже все понищили. Само поховання разграбовано та завалено сміттям, остатками перекриття та даху будівлі, залишками сігнатурки. Буйна рослинність бере своє, займаючи внутрішній периметр каплиці. Каплиця побудована з пісковика, має по-мистецьки обрамлений головний портал з трикутним завершенням і двома епітафійними дошками.

трохи старих пам'ятників


Джерела:
https://uk.wikipedia.org/wiki/Озерна_(Зборівський_район)
https://koscioly.livejournal.com/tag/kaplica%20filialna

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архітектурні Пам'ятки . Спадщина".


https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/527922.html
Tags: kresy wshodnie, patrimoine architectural, pologne, ukraine, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments