Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Morawiecki: „Powinniśmy wznowić ekshumacje w Jedwabnem”

Morawiecki: „Powinniśmy wznowić ekshumacje w Jedwabnem. Należy sprawdzić, czy te wszystkie liczby się zgadzają”


Pomnik w Jedwabnem.

„Powinniśmy powiedzieć jaka jest prawda o Jedwabnem. Powinniśmy wznowić ekshumacje. Należy szukać tej prawdy” – mówił Kornel Morawiecki w wywiadzie dla Onet.pl.

„Ja nie mówię, że nie było grupy Polaków, którzy byli odpowiedzialni, ale należy pamiętać, że to Niemcy byli reżyserami całej zagłady. Oni ustawiali przeciwko sobie te nacje. Zabili Żydów używając do tego Żydów i Polaków” – mówił.

Morawiecki zaznaczył, że należy dokonać weryfikacji treści zawartych w książce Jana Grossa i skonfrontować je z rzeczywistością. „Należy sprawdzić, czy te wszystkie liczby się zgadzają” – mówił. Zaznaczył, że do tej pory wykonane prace wskazują na 200 ofiar w Jedwabnem, a nie tak jak pisze Gross 3000.

„Ja wiem, że spotykamy opór ze względów religijnych, że chodzi o spokój duszy, ale jak mamy się zachować skoro nas oskarżają. Do prawdy należy dążyć. Prawdy należy bronić” – mówił.

https://wolnosc24.pl/2018/02/07/morawiecki-powinnismy-wznowic-ekshumacje-w-jedwabnem-nalezy-sprawdzic-czy-te-wszystkie-liczby-sie-zgadzaja/?fbclid=IwAR1DhIcDysEAXuFr-ZsTqVGqpKaFa1REWzzNcnzlEcm_ZxfnCVWaGixUcMQ
Tags: 2ème guerre mondiale, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments