Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wrocław: pijany Ukrainiec wjechał w drzwi restauracji [+foto]Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę rano w centrum Wrocławia. Samochód kierowany przez pijanego Ukraińca zjechał na chodnik i uderzył w wejście do restauracji. – donoszą wrocławskie media.

Do zdarzenia doszło około godziny 6. rano na skrzyżowaniu ulic Nowy Świat i św. Mikołaja. Osobowy opel wypadł z jezdni i uderzył w róg biurowca Nicolas Business Center, prosto w wejście do restauracji Korba. W wyniku wypadku ucierpiał jedynie kierowca pojazdu, który uderzył głową w przednią szybę. Na szczęście z powodu wczesnej pory restauracja była zamknięta i na chodniku nie było osób postronnych. Pasażer samochodu wyszedł z wypadku cało.

Policja zjawiła się na miejscu zdarzenia po kilku minutach wezwana przez świadka. Okazało się, że pojazdem na „podwójnym gazie” kierował 32-letni Ukrainiec, u którego stwierdzono 1,5 promila alkoholu.

Dwóch obywateli Ukrainy jechało samochodem osobowym i wypadli z drogi na skrzyżowaniu ulic Świętego Mikołaja i Nowego Światu. Kierowca był pod wpływem alkoholu – powiedział portalowi tuwroclaw.com st. sierż. Dariusz Rajski z wrocławskiej policji.

Sprawca wypadku trafił do szpitala. Znacznym zniszczeniom uległa ściana budynku oraz wejście do lokalu. Po kilku godzinach udało się „załatać dziury” i restauracja została otwarta.

Jak powiedziała Gazecie Wrocławskiej właścicielka „Korby”, było to już drugie takie zdarzenie. Do pierwszego uderzenia samochodu „Korbę” doszło w listopadzie ub. roku, przy czym straty były wtedy mniejsze.

Przypomnijmy, że według policyjnych statystyk Ukraińcy „specjalizują się” w Polsce w rażącym łamaniu przepisów drogowych – w 2017 roku dopuścili się 1,7 tys. przestępstw drogowych oraz 1,6 tys. przypadków jazdy w stanie nietrzeźwości (w stężeniu powyżej 0,5 promila we krwi). Pozostałe przestępstwa dokonywane przez ukraińskich przybyszów stanowiły zaledwie 10 proc. popełnianych przez nich przestępstw. Inni cudzoziemcy mieli w Polsce mniejsze problemy z tak poważnym łamaniem zasad poruszania się po drogach.

CZYTAJ TAKŻE: Pijany Ukrainiec uszkodził most we Wrocławiu

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/wroclaw-pijany-ukrainiec-wjechal-w-drzwi-restauracji-foto/
Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments