Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

„Złoty boeing” powrócił z Caracas do Moskwy, USA ostrzegają przed kupowaniem wenezuelskiego złota- Moja rada dla bankierów, brokerów, handlowców, pośredników jest taka: nie wchodźcie w interesy ze złotem, ropą albo innymi towarami skradzionymi wenezuelskiemu narodowi przez mafię Maduro – powiedział doradca prezydenta USA ds bezpieczeństwa narodowego John Bolton.

Dzisiaj w Moskwie wylądował należący do prywatnych linii lotniczych samolot Boeing 777, który według nieoficjalnych informacji niezależnych rosyjskich mediów jak „Nowaja Gazieta”, wyleciał wcześniej do stolicy Wenezueli pusty.

Według kolejnych przecieków, miał przywieźć 20 ton złota i/albo innego cennego surowca, co stanowi około 20 proc. rezerw Wenezueli. Poinformował o tym oficjalnie np. wenezuelski parlamentarzysta Jose Guerra, były ekonomista banku centralnego Wenezueli.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że nie słyszał o jakimkolwiek samolocie, który przywiózł złoto z Wenezueli. Tymczasem USA podjęły decyzje o nałożeniu dodatkowych ceł i taryf na wenezuelskie towary. USA obłożyły wcześniej sankcjami największą wenezuelską firmę państwową handlującą ropą i ją przetwarzającą. W ramach sankcji można ponieść odpowiedzialność karną i finansową za pośrednią bądź bezpośrednią współpracę z firmą PVDSA.

https://kresy24.pl/zloty-boeing-powrocil-z-caracas-do-moskwy-usa-ostrzegaja-przed-kupowaniem-wenezuelskiego-zlota/
Tags: empire du mal, les etats-unis, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments