Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Narodowcy wystąpili o delegalizację PO i NowoczesnejMłodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy złożyły wniosek do Prokuratora Generalnego o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

„Swoimi działaniami, ale też wystąpieniami, które licznie przeprowadzają, jak chociażby wystąpienie pana Grzegorza Schetyny, nawołują do nienawiści i nieakceptowania poglądów, które są żywe w polskim społeczeństwie i polskim narodzie” – tak wniosek o delegalizacje liberalnych partii uzasadnił rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch. Wszechpolak stwierdził, że partie te naruszają zasady demokracji bo chcą one „nie dopuszczać do głosu dużej części obywateli, jaką są działacze narodowi i poglądy, które oni głoszą oraz eliminować z życia publicznego”.

Marzoch nawiązał w ten sposób do zapowiedzi przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, który deklarował w imieniu swojej partii podjęcie działań zmierzających do delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej. „Do skutku będziemy żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji” – powiedział Schetyna w czasie swojego wystąpienia na organizowanej przez środowiska liberalne sobotniej konwencji „Kobieta, Polska, Europa”.

„My jako Młodzież Wszechpolska jesteśmy stowarzyszeniem legalnie działającym w Polsce. Jesteśmy stowarzyszeniem, które w żaden sposób nie łamie konstytucji, nie łamie żadnej z obowiązujących ustaw. Nawoływanie do delegalizacji naszego stowarzyszenia, a także innych stowarzyszeń jest po prostu próbą ograniczenia wolności obywatelskich i swobód obywatelskich” – Marzoch odpowiadał na te deklaracje w czasie środowej konferencji prasowej w Sejmie. Oskarżył liberalnych polityków o hipokryzję.

Młodzież Wszechpolską poparł prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki. Jak powiedział – „Dążenie do eliminowania niechętnych sobie głosów w przestrzeni publicznej nie mieści się w obecnym ładzie konstytucyjnym Polski, dlatego te wnioski powinny być przez prokuratora generalnego rozpatrzone i powinny się odpowiednie organy nad nimi po prostu pochylić”.

Czytaj także: „Jeden naród ponad granicami” Młodzież Wszechpolska demonstrowała przeciw dyskryminacji Polaków na Litwie [+VIDEO/+FOTO]

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/narodowcy-wystapili-o-delegalizacje-po-i-nowoczesnej/
Tags: politique, pologne
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments