Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ukrainiec pchnął nożem mieszkańca Zielonej Góry bo ten zbyt głośno słuchał muzykiLokalny portal informacyjny z województw lubuskiego informuje do kryminalnym incydencie, które sprawcą był imigrant z Ukrainy.

Według portalu newslubuski.pl do ataku doszło 26 stycznia w Zielonej Górze. W jednym z mieszkań lokator puszczał głośno muzykę co spowodowało konflikt z mieszkającym po sąsiedzku imigrantem z Ukrainy. 48-letni Ukrainiec wyraził swoje pretensje. Mężczyźni wdali się w kłótnię, która przerodziła się w szarpaninę. W jej trakcie Ukrainiec wyciągnął nóż i zadał nim trzy ciosy Polakowi.

„Przeprowadzono oględziny, zabezpieczono narzędzie przestępstwa, przesłuchano świadków, a następnie przedstawiono podejrzanemu zarzut usiłowania zabójstwa” – lubuski portal cytuje Joannę Częstochowską z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Prokurator wystąpił o zastosowanie wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Sąd zatwierdził wniosek.

W związku z tym, że Ukraińcy mogą pracować w Polsce nie tylko na podstawie zezwoleń na pracę, ale także oświadczeń pracodawców o powierzeniu pracy cudzoziemcowi instytucje państwowe nie są w stanie oszacować dokładnej liczby Ukraińców przebywających w Polsce. Na podstawie dostępnych danych można oszacować, że pod koniec zeszłego roku przebywało ich w Polsce jednocześnie 900 tys.-1,4 mln. Policja odnotowuje wraz z przyjeżdżaniem do Polski coraz większy grup imigrantów wzrost liczby przestępstw. Sprawcami są głównie Ukraińcy stanowiący najliczniejszą grupę wśród przybyszów. Ukraińcy dopuszczają się coraz częściej ciężkich przestępstw z użyciem niebezpiecznych narzędzi. Pojawiają się także informacje o działających w Polsce ukraińskich gangach. Jedna z takich grup dokonywała przestępstw także na szkodę polskiego Skarbu Państwa.

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ukrainiec-pchnal-nozem-mieszkanca-zielonej-gory-bo-ten-zbyt-glosno-sluchal-muzyki/
Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments