Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Wenezuela: rosyjski Boeing 777 przeleciał po 20 ton złota

Czy przygotowuje się do ucieczki?

José Guerra, członek Zgromadzenia Narodowego (parlamentu) Wenezueli, oskarżył kierownictwo Centralnego Banku Wenezueli o próbę wyprowadzenia części państwowych rezerw złota z tego kraju. Według deputowanego, próbuje się przetransportować na pokładzie rosyjskiego samolotu pasażerskiego, który 28 stycznia wylądował na lotnisku położonym niedaleko w stolicy.

Taką informację podaje Voice of America, cytując słowa wenezuelskiego parlamentarzysty José Guerry z 29 stycznia.

„Otrzymaliśmy informacje od pracowników Banku Centralnego, że 777, który przybył z Moskwy … znajduje się teraz na płycie wenezuelskiego lotniska. Usiłuje się wyeksportować ponad 20 ton złota pochodzącego z rezerw kraju do Rosji … Poprosiliśmy kierownictwo banku (BCV) o wyjaśnienie, co się dzieje. To złoto nie jest własnością Calisto Ortegi (szefa Centralnego Banku Wenezueli), jest własnością publiczną. Zgromadzenie Narodowe zmusi, by liczono się z tym” – powiedział .

Pasażerski Boeing-777, należący do rosyjskich linii lotniczych Nordwind Airlines, wylądował na lotnisku Maiquetia, 20 km od , wieczorem 28 stycznia. Według lokalnych mediów, lot Nordwind był nieplanowany, ten nigdy nie latał do Wenezueli.

Według agencji Reuters, , który przybył pod Caracas, jest zwykle wykorzystywany przez kompanię do lotów czarterowych do Azji Południowo-Wschodniej. mieści do 400 pasażerów.

Jak poinformowała rosyjska „Nowaja Gazieta”, po przybyciu samolot został natychmiast zatankowany, co może oznaczać, że ​​Boeing chce być przygotowany do odlotu w każdej chwili.

Rząd Nicholasa Maduro, którego nie uznają za prawowitego przywódcę Wenezueli, już w ubiegłym roku próbował wywieźć z Wielkiej Brytanii 31 ton złota. Władze Wenezueli trzymają w Banku Anglii 15% państwowych rezerw złota o wartości około 1 miliarda dolarów.

28 stycznia lider opozycji Juan Guaydo, uznany przez USA, Kanadę i wiele krajów w Ameryce Południowej za nowego przywódcę kraju, poprosił brytyjską premier Theresę May o niewydanie wenezuelskiego złota.

Przypomnijmy, że , Chiny, Białoruś, są wśród krajów, które ogłosiły pełne poparcie dla Nicolasa Maduro jako urzędującego prezydenta.

https://kresy24.pl/parlament-wenezueli-rosyjski-boeing-777-przelecial-po-20-ton-zlota/

Tags: empire du mal, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments