Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Białoruś sprawdza gotowość bojową i powołuje 1300 rezerwistówNa Białorusi rozpoczął się kompleksowy przegląd gotowości bojowej, w tym zdolności do mobilizacji poszczególnych formacji i jednostek wojskowych Sił Zbrojnych RB, poinformowało dziś białoruskie na swojej stronie internetowej.

29 stycznia, zgodnie z decyzją Ministra Obrony Republiki , rozpoczęto kompleksową kontrolę gotowości bojowej formacji i jednostek wojskowych Sił Zbrojnych pod dowództwem Szefa Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych – wiceministra Obrony Republiki , generała Olega Biełokoniewa.

obejmuje organy dowodzenia na poziomie operacyjnym i taktycznym, jednostki zmechanizowane i pancerne, jednostki sił operacji specjalnych, rodzaje wojsk, wsparcie techniczne i logistyczne.

W ramach sprawdzania planowana jest mobilizacja ok. 1300 rezerwistów.

Jak informuje służba prasowa resortu obrony, aby stworzyć warunki zbliżone do rzeczywistych, działania potencjalnego  wroga będą imitować jednostki sił operacji specjalnych.

Sprawdzanie gotowości bojowej armii zakończy się ćwiczeniami sztabowymi ze strzelania na poligonach Sił Zbrojnych RB.

Na Białorusi podobne sprawdziany gotowości bojowej mają miejsce regularnie, co pewien czas. Sprawdzana jest zdolność do szybkiego osiągnięcia zdolności wojsk do użycia, jak i przerzutu ich po terytorium kraju. Na uwagę zasługuje regularne szkolenie rezerw w ramach niespodziewanych ćwiczeń

Przypomnijmy, że jesienią 2018 roku, białoruska zmobilizowała około 650 rezerwistów, a na wiosnę 2018 roku – około 2 tys.

https://kresy24.pl/bialorus-sprawdza-gotowosc-bojowa-i-powoluje-1300-rezerwistow/

Tags: bélarus, défence
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments