Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ujawniono nagranie katastrofy rosyjskiego Tu-22M3 [+video]W sieci pojawiło się nagranie pokazujące moment katastrofy rosyjskiego bombowca Tu-22M3 pod Murmańskiem, do której doszło w ubiegły wtorek.

Na filmie wykonanym prawdopodobnie przez kogoś z obsługi naziemnej widać, jak w warunkach bardzo słabej widoczności samolot podchodzi do lądowania, uderza podwoziem o ziemię, łamie się na dwie części i natychmiast staje w płomieniach.

Jak pisaliśmy, do katastrofy doszło we wtorek około godziny 13:40 czasu moskiewskiego. Przy lądowaniu na lotnisku wojskowym w Olenogorsku w obwodzie murmańskim maszyna wpadła w burzę śnieżną i wykonała twarde lądowanie na pasie startowym, w wyniku czego doszło do jej zniszczenia.

Na miejscu zginęło dwóch członków załogi – drugi pilot i operator systemów elektronicznych. Po przewiezieniu do szpitala zmarł trzeci z lotników. Czwartego przetransportowano samolotem do Moskwy. Jak wówczas podawano, jego stan był ciężki, ale jego życiu nie zagrażało niebezpieczeństwo. Samolot wykonywał lot szkolno-treningowy.

Rosyjskie ministerstwo obrony nie wykluczyło żadnej przyczyny katastrofy, w tym usterki technicznej. Z kolei agencja TASS powołując się na władze wojskowe jako prawdopodobną przyczynę podała błąd pilotażu.

Katastrofa Tu-22M3 wydarzyła się zaledwie 4 dni po zderzeniu dwóch rosyjskich samolotów myśliwsko-bombowych Su-34. Zginęło trzech rosyjskich pilotów, jeden zdołał się uratować.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/rosja/ujawniono-nagranie-katastrofy-rosyjskiego-tu-22m3-video/
Tags: défence, empire du mal
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments