Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Oficjalnie: w piątek umowa na Black Hawki dla polskiego wojska!Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak 25 stycznia podpisze umowę z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu na dostawę czterech śmigłowców Black Hawk dla Wojsk Specjalnych.

- Mamy to! Po trzech Black Hawkach dla Policji teraz kolejne cztery śmigłowce dla wojska. To wielki dzień dla PZL Mielec i początek stałej współpracy z polską armią. Duma, że mogłem to wspierać - napisał na Twitterze mielecki europoseł PiS Tomasz Poręba.

Poręba brał udział w rozmowach pomiędzy PZL Mielec i polskim rządem na dostawę śmigłowców. Poręba przy okazji złożył podziękowania dla premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministrów Joachima Brudzińskiego i Mariusza Błaszczaka. - Za strategiczne podejście do bezpieczeństwa Polski - podkreślił.

O zakupie minister Błaszczak poinformował w wywiadzie dla radiowej Jedynki. Podkreślił przy tym, że wojsko pozyskuje maszyny sprawdzone na polu walki i nowoczesne. Chwalił też mielecką fabrykę. – Dla mnie ważne jest to, że to polskie zakłady – podkreślił na antenie Polskiego Radia.

- Jutro podpiszę umowę z Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu na dostawę Black Hawków dla Wojska Polskiego. To będą śmigłowce dla Wojsk Specjalnych. To jest pierwsza partia. W ten sposób rozpoczynamy współpracę - relacjonował Mariusz Błaszczak.

Polskie Radio ustaliło także, że umowa dotyczyła będzie czterech maszyn przeznaczonych dla Wojsk Specjalnych.

https://hej.mielec.pl/pl/11_wiadomosci/50246_oficjalnie_w_pi_tek_umowa_na_black_hawki_dla_polskiego_wojska.html
Tags: défence, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments