Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Julia Tymoszenko obiecuje Białorusi wsparcie w drodze do UEJulia złożyła Białorusinom obietnicę, że jeśli zostanie prezydentem Ukrainy, będzie wspierać w jej staraniach o zbliżenie z Unią Europejską.

Jedna z faworytek przedwyborczego wyścigu o fotel prezydenta Ukrainy – Julia Tymoszenko nie ma wątpliwości co do kierunku, jakim powinna podążać Białoruś.

W wywiadzie dla Radia Svaboda powiedziała, że ​​Białoruś, podobnie jak Ukraina, powinna kierować się wartościami europejskimi i określić Unię Europejską jako priorytetowy wektor swojej polityki zagranicznej.

Odpowiadając na pytanie o jej politykę wobec Białorusi, jeśli oczywiście zostanie wybrana w najbliższych wyborach prezydenckim (3 marca) powiedziała;

„Jestem przekonana, że krok za krokiem wszystkie kraje, które opuściły zbliżą się do wartości europejskich, do ściślejszej współpracy z tymi krajami, które są członkami UE. Ukraina nie tylko sama pójdzie tą drogą zbliżenia  i członkostwa w UE, ale zrobimy wszystko, aby prędzej czy później wszystkie kraje kontynentu europejskiego mogły stać się częścią jednej (europejskiej) rodziny”.

https://kresy24.pl/julia-tymoszenko-obiecuje-bialorusi-wsparcie-w-drodze-do-ue/

Tags: bélarus, politique, ukraine, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments