Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polskie F-16 przechwyciły rosyjski samolot wojskowy rozpoznawczyJak podało litewskie , cytowane przez portal polska-zbrojna.pl, polskie F-16z PKW Orlik przechwyciły rosyjski rozpoznawczy Su-24MR. Do zdarzenia doszło 19 stycznia w przestrzeni powietrznej nad Bałtykiem, w pobliżu granic państw bałtyckich.

Informację o zdarzeniu podał litewski resort obrony, a potwierdził ją – jak pisze portal polska-zbrojna.pl – ppłk pil. Adam Kalinowski, dowódca Polskiego Kontyngentu Wojskowego Orlik, który bierze udział w misji , chroniąc przestrzeń powietrzną nad terytorium Litwy, Łotwy i Estonii.

Polskie myśliwce przechwyciły samolot Federacji Rosyjskiej. Piloci zrobili zdjęcia, sprawdzili charakter jego misji i po wykonaniu zadania wróciły do w Szawlach – poinformował cytowany przez „Polskę Zbrojną” ppłk Kalinowski.

rozpoznawczy Su-24MR leciał w kierunku Kaliningradu.

Nie miał włączonego transpondera, dzięki któremu naziemne identyfikują statek powietrzny, nie było też łączności z jego załogą. Combined Air Operations Centre (CAOC), natowskie dowództwo, któremu podlegają piloci służący w PKW Orlik, wydało rozkaz poderwania myśliwców do lotu i przechwycenia nieznanej maszyny”.

https://kresy24.pl/polskie-f-16-przechwycily-rosyjski-samolot-wojskow/
Tags: défence, empire du mal, lituanie, nato, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments