Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Próba staranowania samochodem bramy Pałacu Prezydenckiego36-letni mężczyzna usiłował staranować samochodem osobowym bramę Pałacu Prezydenckiego w Warszawie. – podaje PAP powołując się na źródła w Pałacu Prezydenckim. Intruza zdołano zatrzymać.

Według mediów, które dowiedziały się o szczegółach incydentu, doszło do niego we wtorek wczesnym popołudniem. Kierujący samochodem miał jechać pod prąd ulicą Focha w pobliżu Pałacu Prezydenckiego i potrącić policjanta, który próbował go zatrzymać. Następnie miało dojść do próby sforsowania bramy Pałacu.

Pojazd zatrzymał się na kolczatkach ochraniających wjazd do siedziby głowy państwa. Kierujący pojazdem 36-latek został zatrzymany przez służby ochraniające Pałac Prezydencki. Potrącony policjant trafił do szpitala.

Policja ustala jaka była motywacja sprawcy.

W czasie incydentu Andrzeja Dudy nie było w Pałacu Prezydenckim. Prezydent przebywa obecnie w szwajcarskim Davos.

Przypomnijmy, że w niedzielę 13. stycznia br. na scenie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku doszło do ataku nożownika na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prezydent zmarł następnego dnia w szpitalu. Zabójcą okazał się 27-letni kryminalista z zaburzeniami psychicznymi Stefan W. Po śmierci Adamowicza zanotowano wysyp gróźb wobec osób publicznych w całej Polsce. Kilka dni temu media informowały o zatrzymaniu przez policję ponad 20 osób stosujących takie groźby wobec burmistrzów i prezydentów miast a także premiera i prezydenta Dudy.

CZYTAJ TAKŻE: Śmierć Adamowicza podgrzeje nastroje społeczne?

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pilne-proba-staranowania-samochodem-bramy-palacu-prezydenckiego/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments