Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W Warszawie powstało centrum pomocy prawnej dla obywateli AzerbejdżanuAzerbejdżańska agencja informacyjna twierdzi, że w Warszawie powstało Centrum Informacji i Pomocy Prawnej dla obywateli tego państwa.

Agencja informacyjna Report powołuje się na przewodniczącego Związku Azerbajdżan w Polsce Javida Zeynalova. To właśnie ta organizacja odpowiada za ustanowienie Centrum, które ma obsługiwać wszystkich przebywających w Polsce obywateli Azerbejdżanu mających problemy prawne.

Zeynalov tłumaczy konieczność powstania Centrum wzrastającą liczba obywateli kaukaskiego państwa, którzy przyjeżdżają do Polski by pracować bądź na uczelnie wyższe. „Powoduje to także różne problemy. Z powodu nieodpowiedzialności wielu firm z Baku, działających pod przykrywką programów studiowania i pracy w Polsce, nasi rodacy, przybyli do tego kraju napotykają poważne problemy. Ci, którzy nie mają gdzie się zatrzymać spędzają noce w centrum miasta. Regularnie dostajemy apele w tej sprawie” – powiedział Zeynalov.

Centrum Informacji i Pomocy Prawnej dla obywateli Azerbajdżanu mieści się w Warszawie przy Al. Stanów Zjednoczonych 6.

W roku 2018 w Polsce prawo pobytu miało 872 obywateli Azerbejdżanu. Od 2015 roku liczba ta wzrosła ponad dwukrotnie. Inaczej niż obywatele innych państw Partnerstwa Wschodniego Azerbejdżanie nie mają prawa do pracy na terytorium Polski na podstawie oświadczenie pracodawcy o zatrudnieniu cudzoziemca.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy: Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

https://kresy.pl/wydarzenia/w-warszawie-powstalo-centrum-pomocy-prawnej-dla-obywateli-azerbejdzanu/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments