Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Napad na bank we Wrocławiu. „Sądząc po akcencie, byli to Ukraińcy”Sprawcami piątkowego napadu na jeden z oddziałów Millennium Bank we Wrocławiu byli Ukraińcy – twierdzą pracownicy banku, zwracając uwagę na akcent napastników. Trwa policyjna obława na sprawców.

W piątek rano na oddział Millennium Bank we Wrocławiu napadło dwóch zamaskowanych, uzbrojonych mężczyzn. Ukradli pewną kwotę pieniędzy. Zdaniem pracowników banku, najpewniej byli to Ukraińcy. Sprawców poszukuje policja.

Według portalu GazetaWroclawska.pl, do napadu doszło w piątek około godziny 10:00 rano. Celem napastników był oddział Millennium Bank przy ul. Żmigrodzkiej we Wrocławiu.

Do banku wtargnęli dwaj mężczyźni ubrani na czarno i sterroryzowali pracowników bronią. Następnie zabrali pieniądze i uciekli w nieznanym kierunku. Pracownicy banku powiedzieli, że „sądząc po akcencie, byli to Ukraińcy”.

Nie podano, jaką kwotę skradziono. Sprawców poszukuje policja w całym Wrocławiu. Według Millenium Bank, nikt nie ucierpiał podczas ataku, a wszystkie systemy bankowe zadziałały poprawnie. Zapewniono też, że środki klientów banku są bezpieczne.

Przeczytaj: Wrocław: Ukrainiec z nożem zaatakował kobietę, potem poderżnął sobie gardło
Czytaj także: Policja zatrzymała gang Ukraińców terroryzujących mieszkańców Chełma

Na terenie metropolii poznańskiej (Poznań wraz z powiatem poznańskim oraz gminami Oborniki, Skoki, Szamotuły i Śrem), liczącej około miliona mieszkańców, przebywa około 100 tys. Ukraińców. Zdecydowana większość z nich (66 proc.) to mężczyźni. Dla porównania przypomnijmy, że w kwietniu 2017 roku informowano, że co dziesiąty mieszkaniem Wrocławia jest Ukraińcem. W 640-tysięcznym Wrocławiu mieszkały wówczas i pracowały szacunkowo 64 tysiące Ukraińców.

https://kresy.pl/wydarzenia/napad-na-bank-we-wroclawiu-sadzac-po-akcencie-byli-to-ukraincy/
Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments