Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Poseł Winnicki dla Kresy.pl: PiS jest partią probanderowskąTrybunał Konstytucyjny razem z prezydentem Andrzejem Dudą dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii nowelizacji ustawy o IPN i ostatecznie ją zniszczyli – mówi portalowi Kresy.pl poseł Robert Winnicki, szef Ruchu Narodowego. Jego zdaniem to m.in. pokazuje, że PiS jest partią probanderowską.

Jak informowaliśmy, Trybunał Konstytucyjny uchylił w czwartek przepisy nowelizacji ustawy o IPN wprowadzające kary za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Nowelizację ustawy o IPN zaskarżył do TK prezydent Andrzej Duda. Argumentował, że sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” oraz „Małopolska Wschodnia” są nieprecyzyjne. Według TK przepisy te były niezgodne z konstytucją poprzez swoją „nieprecyzyjność”. Chodziło o sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”. Jak mówił sędzia Andrzej Zielonacki, „ich znaczenia ani nie zostały sformułowane w ustawie, ani nie można ich zrekonstruować w sposób niebudzący wątpliwości w oparciu o konotacje występujące w języku powszechnym”. Zdaniem TK ustawa o IPN nie precyzuje, kim są „ukraińscy nacjonaliści” – ukraińskimi ugrupowaniami zbrojnymi i strukturami politycznymi czy każdym, kto utożsamiał się z ideami ukraińskiego ruchu narodowego.

– Komentarz do tej sprawy może być tylko jeden. Trybunał Konstytucyjny razem z prezydentem Andrzejem Dudą dokonali ostatecznego rozwiązania kwestii nowelizacji ustawy o IPN i ostatecznie ją zniszczyli – mówi portalowi Kresy.pl poseł Robert Winnicki, lider Ruchu Narodowego.

– Przypomnijmy, że TK jest opanowany przez nominatów PiS. Już od dłuższego czasu, jak np. w sprawie projektu „Zatrzymaj aborcję” widać, że Trybunał działa na polityczne zlecenie. I w związku z tym dyspozycja była taka, a nie inna. Jest jasne, że polski prezydent z PiSu, który wykonał pierwszy krok, cała polityka na kierunku ukraińskim, a teraz ostatnia decyzja TK wskazują, że PiS jest partią probanderowską uważa Winnicki.

Dzięki ustawie o IPN zobaczyliśmy, jak w przerażająco wasalnej pozycji znajduje się Polska wobec ambasad USA, Izraela, a także Ukrainy. Choć nie była doskonała, to pokazała całe zakłamanie polityki polskiej, upodlenie państwa i społeczeństwa polskiego. Można odnieść wrażenie, że przed zakończeniem kadencji PiS chce się wykazać przed swoimi mocodawcami z wykonania pewnych prac, które są na szkodę Polski – powiedział wcześniej portalowi Kresy.pl prof. Włodzimierz Osadczy, komentując werdykt TK ws. zapisów ustawy o IPN, penalizujących kłamstwo wołyńskie.

Widać, że decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o IPN w części dotyczącej zbrodni ukraińskich nacjonalistów, to szyty grubymi nićmi układ między prezydentami Andrzejem Dudą i Petrem Poroszenką, a haniebny ruch TK to spełnienie roli instytucji całkowicie zależnej od władzy – powiedział z kolei ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Komentarze:

banderapadlina @banderapadlina:
Panie Winnicki 100/100 PISbandera tak powinna brzmieć nazwa tej polskojęzycznej partii a o maliniaku szkoda nawet pisać bo to tylko klaun żydo-banderowski

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@jwu Okres 27-letniego zarządzania przez gen. Kiszczaka można nazwać syndromem Warszawy gubernialnej , ma odniesienie do tamecznego (1989-2015) pojęcia patriotyzmu : istniał styl zarządzania (1989-2015), którego istoty naukowcy (ekonomia, nauki o zarządzaniu, profesorowie WP) w 99% nie byli w stanie zdeszyfrować, aczkolwiek mogli się kierować tym, że z istoty tego systemu nie wynika, że musiał on istnieć. I nikt w Polsce na to nie wpadł przez 27 lat, ani szef WSI – gen. Koziej, żadne tameczne (1989-2015) SKW.

KazimierzS @KazimierzS:
Ruch Narodowy należy popierać dopóty, dopóki nie wejdzie Sejmu. Później będę go piętnował za postulat kary śmierci. Moim zdaniem w czasie pokoju żadnej kary śmierci – nie dotyczy czasu wojny.
Oczywiście wyrok TK to hańba PiS dla całej RP, należy karać za zbrodniczą ideologię banderowską. Jednak moim zdaniem są dwa sposoby odzyskania Kresów:
– Pierwszy to militarny – tak jak Kazimierz Wielki przyłączył Lwów.
– Drugi to długofalowa polityka na kształt tej jak pozostałe Kresy uzyskaliśmy, a więc mimo napadów i zbrodni band z Wielkiego Księstwa Litewskiego na niewinną ludność Korony, władze Polski nieustannie parły do kolejnych sojuszy i unii z Litwą. I tak od Unii w Krewie przez Horodło i inne aż do Lubelskiej. Czyli prawie 200 lat. A później dopiero Konstytucja 3 maja całkowicie znosiła granice między Koroną i Księstwem – czyli kolejne ponad 200 lat.
Jest to też główny powód by jak najszybciej opuścić Unię Europejską. Raz, żebyśmy nie zostali wchłonięci przez Niemcy tak jak Korona wchłonęła Litwę. A dwa, żebyśmy kontrolowali granice, by uniemożliwić -choć w części, bo pozostaje droga lotnicza- emigracji z Ukrainy przedostawanie się na zachód. Ci emigranci w większości nie są tak zindoktrynowani ideologią banderowską, więc na tych nam zależy – zadanie do rozwiązania to będą prawdziwi banderowcy, którzy obecnie w większości pozostają na Ukrainie.

JeszczePolska @JeszczePolska:
@KazimierzS Śmieszne …jak pan sobie wyobraża zgodę bardzo silnego ruchu probanderowskiego, ze skrajnym ruchem nacjonalistycznym nienawidzących Polski i Polaków /zwłaszcza Lwów i lwowskie….Ukraina dla Ukraińców/na jakiekolwiek nawet małe ruchy w kierunku „odzyskania ” Kresów??
Jeszcze nas pan chciałby wplątać w kolejną awanturę??i w kolejne drenowanie budżetu,na „stawianie tamtej gospodarki prawie całkowicie opanowanej i kupionej przez amerykański kapitał ……….kiedy Polacy umierają w kolejkach do lekarza, a ilość samobójstwo to 6000 rocznie/ no chyba że własnie o to chodzi/!!Jak bardzo trzeba nie lubić tego narodu, żeby nie widzieć że zwykli Polacy tak bardzo potrzebują pomocy, dobrej opieki lekarskiej,przyzwoitych waloryzacji emerytur,obiecanego obniżenia Vatu,i ZUS u bo firmy padają, wyższej kwoty wolnej od podatku, pomocy dla rolnictwa.
Na dole proszę pana to wcale nie wygląda tak dobrze jak u was beneficjentów władzy!!

jwu @jwu:
@JeszczePolska Nie irytuj się chłopie.W naszym społeczeństwie jest wielu podobnych do Kazika,którzy sądzą ,że odzyskanie Lwowa ,nie pociągnie za sobą innych konsekwencji? Są to ludzie ,którzy zapomnieli ,że nas obowiązuje tzw.ład jałtański.

KazimierzS @KazimierzS:
„Ład jałtański” się skończył w 1989. Nastąpił rozpad bloku komunistycznego, rozpad imperiów kolonialnych, rozpad ZSRR, rozpad Jugosławii i zjednoczenie Niemiec. Jeżeli już to żyjemy w „ładzie” pojałtańskim.

jwu @jwu:
@KazimierzS Widzę ,że nie dokładnie orientujesz się, co znaczy „ład jałtański”? Bo gdyby było tak jak piszesz Kaziu ,to w tej chwili mielibyśmy granicę z Niemcami w okolicach Zbąszynka.

KazimierzS @KazimierzS: @jwu
Jestem zdania, że obecna granica mniej więcej jest sprawiedliwa. A jeżeli już, to korekty powinny być co najwyżej na korzyść Polski – szczególnie na północy w okolicach Szczecina.

KazimierzS @KazimierzS: @jwu
A „ład jałtański” się skończył w 1989. Będę się upierał przy tym zdaniu, choć zdaję sobie sprawę, że ówczesne władze Polski tego nie zrozumiały, a po dziś dzień nadal tego nie rozumie – tudzież nie zauważa, nie widzi lub nie chce widzieć – wielu Polaków.

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@jwu Tak źle nie jest. Jest jednak pole do rozxpracowania: patriotyzm, zadośćuczynienie, polityka, życia, Jan Olszewski, Antoni Macierewicz, Andrzej Gwiazda, lustracja, Prezydenta Profesora deubekizacja w r. 2007, lista Marszałka Seniora dr-a fizyki Kornela Morawieckiego z r. 1992, który, w latach 90., gdy wszyscy go odrzucili, pracował w zakładzie Metodologii Nauk; a także do tego pola, czym jest patriotyzm i jaka jest istota istniejącego systemu zarządzania, należy cała seria prac i książek M. Zabierowskiego, jak „Wszechświat i człowiek”, „Wszechświat i wiedza”, „Wszechświat i kopernikanizm”, „Wszechświat i metafizyka”.

KazimierzS @KazimierzS:
„Jeszcze nas pan chciałby wplątać w kolejną awanturę?”
Otóż rychło przyjść może czas, że będziemy mieli do wyboru – cytując klasyka – hańbę lub wojnę.
Problem w tym czy władze RP rozeznają odpowiednio sytuację, że pytanie będzie tyczyć Ukrainy czy… Rosji.

franciszekk @franciszekk:
@KazimierzS —–> Panie Kazimierzu!
Ukraińcy przynależą do innej cywilizacji – turańskiej (prof. Feliks Koneczny – Cywilizacje) i ich sposób; myślenia, argumentacji, zachowania jest inny od naszego!!!….
Zwyrodniały mord cywilnej ludności (czystka etniczna) nawet; starców, kobiet, dzieci w tym niemowląt a także kalek dla tzw. sławy i swobodnej „wielkiej” Ukrainy jest hierojstwem!!!!
To my w cywilizacji łacińskiej robimy RÓŻNICĘ pomiędzy bandytyzmem a wykonywaniem zadań obowiązku żołnierskiego!
U Ukraińców zwyrodniałe morderstwa bezbronnej cywilnej ludności – czystka etniczna jest TAKŻE „walką” za Ukrainę aaa…. wytykanie im tego jest w ich rozumieniu czepianiem się do PRAWA o tą tzw. „walkę”; dla swobodnej Ukrainy, podważanie godności, umniejszaniem wielkości ich tzw. hieroji – bandytów w naszym cywilizacyjnym rozumieniu !!!!!…
Jakiekolwiek negocjacje i próby kompromisu uznają Ukraincy w drugiej stronie – przeciwnika za słabość. Drugą stronę – przeciwnika w negocjacjach starają się wymanewrować i oszukać!
Ciekawy jestem jak pan wytłumaczyłby logicznie fakt umieszczenia na elewacji szkoły polskiej we Lwowie przez Radę Miasta popiersia jednego z największych krwawych rzeźników Polaków!
https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_%C5%9Arednia_nr_10_we_Lwowie
W Polsce nikomu i nigdzie nawet w tzw. pipidówce nie przyszło by do głowy urzędowo wieszać popiersie jakiegoś Polaka np. poetę Słowackiego a co dopiero jakiegoś krwawego rzeźnika Ukraińców!

KazimierzS @KazimierzS:
Ukraińcy przynależą do odrębnej cywilizacji – pełna zgoda. Ale też przynależą do Słowian. Więc jakiż ostatecznie wniosek ? Otóż mamy dwa wyjścia, albo ich cywilizować, albo deportować.

jwu @jwu:
@KazimierzS Jest jeszcze trzecie wyjście, zrobić tak jak USA na granicy z Meksykiem.

KazimierzS @KazimierzS:
@jwu Mam na myśli, co zrobić z ludnością zamieszkałą np we Lwowie, po odzyskaniu miasta.

franciszekk @franciszekk:
@KazimierzS —> Panie Kazimierzu.
Prof. Feliks Koneczny w swoim dziele pt. Cywilizacje zawarł tezę na podstawie swoich naukowych obserwacji – cywilizacja bardziej prymitywna zwycięża cywilizację wyższą !
Ja od siebie podam znamienny przykład cywilizacji greckiej, która została zniszczona przez inne prymitywne cywilizacje.
Przykładów na prawidłowość tezy prof. F. Konecznego jest więcej np. chociażby społeczeństwo w Polsce cywilizacyjnie podzielone jest na dwa obozy; kacapski (cywilizacja turańska), polski ( cywilizacja łacińska).
Z tym podziałem cywilizacyjnym wiąże się wiele rzeczy związanych z; rozumieniem podstawowych pojęć (ojczyzna, prawda, wolność …. itp.), zachowaniem ( łapówkarstwo, matactwo prawne, donosicielstwo …… itp.)!

KazimierzS @KazimierzS:
Skoro w Polsce są dwa obozy, to do któregoż przynależą wyborcy PO, Nowoczesnej czy SLD i Biedronia? Jak Pan to ocenia? ,)

KazimierzS @KazimierzS: @KazimierzS
Może poza SLD – bo tych sam bym ocenił, że w znacznej mierze są to „kacapy”.

JeszczePolska @JeszczePolska:
Panie Winnicki, no dobra powiedział Pan słusznie!I CO DALEJ??samymi słowami Polski nie zbudowano!Ja Pana i Pański Ruch i to CO robicie KONKRETNIE…obserwuję, bo szukam na kogo oddać głos wyborach!Same słowa nie wystarczą, gadać można wiele.
To nie może tak zostać, bo to skrajna bezczelność, żeby Polacy musieli walczyć u siebie o prawdę!!
http://ukrainskieludobojstwonapolakach.com.pl/wp-content/uploads/2018/08/tjuri.jpg

jwu @jwu:
@JeszczePolska Proszę, nie czepiaj się Winnickiego.On ,poseł Wilk i Sanocki są niewielką grupką ,która chcą coś zrobić dla Polski.I mają przeciwko sobie całą partię rządzącą i opozycję.Zauważ ,że nawet teraz po zabójstwie prezydenta Adamowicza ,cała fala oskarżeń i nienawiści,kierowana jest nie na PiS, tylko środowiska narodowe.Które nazwano faszystami i gloryfikatorami Hitlera.Są pod zbyt wielkim ostrzałem ,by się tam coś sensownego i silnego wykluło.Nie rozumiem natomiast kresowiaków,dlaczego oni (spora siła),nie zakładają swojej partii politycznej.Tam jest(jedynie)nadzieja.

JeszczePolska @JeszczePolska:
@jwu Właśnie dlatego, że mam zamiar na nich zagłosować, oczekuję w sprawie ustawy chroniącej banderowców w Polsce, jakichś działań!Wiem że mają wrogów ,którzy chcą ich uwalić m.in. niejakiego Danielsa and company,ale jak nie zaczną działać i poprzestaną na gadaniu, to też nic z tego nie będzie!

jwu @jwu:
@JeszczePolska I ja im kibicuję ,ale większe szanse na scenie politycznej widzę dla partii kresowian.Która jak mniemam ,nie pójdzie pod ramię z banderowcami?

Roman1 @Roman1:
Największy problem w tym, że nie tylko PiS jest probanderowski; jeszcze gorsza jest PO.

Stanislaw Kazimir @Stanislaw Kazimir:
@Roman1 Coś potwornego, co to za ludzie??? Wobec tego: Istnieje patriotyzm polski, kopernikański, Rzeczpospolitej i „patriotyzm” o różnym stopniu nasycenia bandytyzmem.„W lipcu 1944 roku odnotowałem co najmniej 151 napadów różnych formacji ukraińskich.” Za www. fronda.pl/blogi/czytanki-dawne-i-nie-tylko/70-rocznica-ludobojstwa,39536.html Przykłady tych zbrodni: Nocą z 1 na 2 VII w miasteczku Konkolniki (Kąkolniki) pow. Rohatyn zamordowali 2 Polki. 2 VII w miasteczku Chyrów pow. Dobromil w czasie wesela zabili 23 Polaków (Motyka…, s. 390; Ukraińska…). We wsi Majdan Stary pow. Biłgoraj esesmani ukraińscy z SS „Galizien – Hałyczyna” razem z Niemcami zamordowali 65 Polaków. W Potoczyszcze, woj. stanisławowskie, zamordowali małżeństwo. W Zuchorzyce, pow. Lwów, sąsiedzi spalili Polaka. 3 VII, Biłka Szlachecka, pow. Lwów, zamordowali 5 Polaków, w tym 3 kobiety. Czarnuszowice, pow. Lwów, policjanci ukraińscy zamordowali 4 Polaków. Hermanów zamordowali na drodze 1 Polkę. 4 VII, Bukowina (Biłgoraj) policjanci ukraińscy zamordowali 4 Polaków, w tym kobietę. Siedlce (lubelskie) ukraińscy esesmani z SS „Galizien – Hałyczyna” zastrzelili 37 Polaków i wielu poranili (Konieczny…, s. 221). Nocą 4/5 VII, Kałusz (woj. stanisławowskie) na przedmieściu w kol. Wysoczanka zamordowali 5 Polaków. Oleszyce Stare (Lubaczów) powiesili 75-letniego Polaka, który wrócił na gospodarstwo. Suchodół pow. Kopyczyńce zamordowali 22-letnią Polkę. Czarnołoźce pow. Tłumacz. Oleszyce Stare, pow. Lubaczów, Drohomirczany pow. Stanisławów. Krasne pow. Jarosław. Łany pow. Stanisławów zamordowali 28-letnią Polkę, bo wróciła do domu. 10 VII, Średnia Wieś pow. Lesko, zamordowali siekierami. Dwa doły, zwłoki rodzin, mężczyzn, kobiet, dzieci powieszono. Zakopywani żywcem. W Żernicy Wyżnej mieszkały cztery polskie rodziny – wymordowane przez „żołnierzy” UPA. Tarnawka koło Żahotyna – policjanci ukraińscy zamordowali ks. Jana Mazura. Borownica pow. Dobromil – ks. Józefa Kopcia. 13 VII w mieście Dolina woj. stanisławowskie zamordowali 40 Polaków, w tym w dzielnicy Odenica 4-osobową rodzinę; uprowadzili ojca z synem (Leśkiewiczów) do lasu, tam obcięli im genitalia i języki (Siekierka…, s. 20; stanisławowskie). Husaków pow. Mościska – zamordowali ks. Marcelego Zmorę (nie wystawił fałszywych metryk). Stojanów (Radziechów) – ks. Franciszka Szarzewicza. Świcz pow. Przemyślany spalili żywcem małżeństwo. (ks. W. Jedynak; w: http://www.niedziela.pl/artykul/102432/nd/Pasterz-ktory-nie-opuscil-wiernych). Łany pow. Bóbrka – 10 Polaków. Rudka pow. Jarosław – policjanci ukraińscy zamordowali 3 młodych Polaków. Stefkowa pow. Lesko zamordowali 3 Polaków, w tym 29-letnią Polkę. Sokołówka pow. Złoczów banderowcy wspólnie z policjantami ukraińskimi zamordowali co najmniej 21 Polaków, w tym 10 młodych chłopców. Nowa Grobla pow. Jarosław – 4 Polaków. Polanka pow. Jarosław – 4 Polaków. 16 VII, Antoniówka pow. Żydaczów, zamordowali 30-letnią Polkę Joannę Drabinogę, w ciąży, obcięli palce u rąk i nóg, piersi, język, zdzierali skórę, jej krzyk słyszano w promieniu kilku kilometrów (Siekierka…, s. 771; stanisławowskie).

dls Maverick @dls Maverick:
Proste, dlaczego nacjonalisci w RP nie maja szans, zwlaszcza po zabojstwie Prezydenta Gdanska. Nacjonaly z obecnym poparciem 1.9% sa uwazani za nienawistnikow, zwlaszcza gdy popieraja mordy powojenne NSZ na polskich zolnierzach i milicjantach. Wymordowano ich ponad 2 000.

https://kresy.pl/wydarzenia/posel-winnicki-dla-kresy-pl-pis-jest-partia-probanderowska/
Tags: 2ème guerre mondiale, kresy wshodnie, politique, pologne, racisme et nazisme, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments