Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

PiS i PO tracą w najnowszym sondażu CBOSGdyby wybory odbyły się drugiej dekadzie stycznia, wygrało by je Prawo i Sprawiedliwość przed Platformą Obywatelską. Próg wyborczy przekroczyłyby jeszcze Kukiz’15 i Polskie Stronnictwo Ludowe – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

W najnowszym sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej największym poparciem cieszyło się Prawo i Sprawiedliwość wraz z koalicjantami z Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina (Zjednoczona Prawica). – podała w piątek Polska Agencja Prasowa. Na PiS chciało głosować 39 proc. ankietowanych, którzy mieli określone preferencje wyborcze. Było to o 2 punkty procentowe mniej w porównaniu do badania z grudnia 2018 roku.

Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 22 proc. zdeklarowanych wyborców. Największa partia opozycyjna również straciła 2 pkt. procentowe poparcia. Na trzecim miejscu w sondażu uplasowało się Kukiz’15 z 7-procentowym wynikiem. Ruch Pawła Kukiza jako jedyne wśród czterech najpopularniejszych ugrupowań zyskał w stosunku do poprzedniego miesiąca – jego notowania wzrosły o 2 pkt. procentowe. Ostatnią partią, która przekroczyłaby prób wyborczy jest PSL, na które chciałoby głosować 6 proc. zdeklarowanych wyborców. Wynik ludowców jest o 1 pkt procentowy niższy niż miesiąc temu.

Swoich parlamentarzystów nie miałyby Sojusz Lewicy Demokratycznej (4 proc.), Nowoczesna, Partia Razem i Wolność Janusza Korwin-Mikkego (po 2 proc.), Teraz! Ryszarda Petru i Ruch Narodowy (po 1 proc.). 2 proc. ankietowanych deklarowało oddanie głosu na inną partię, z czego prawie połowa na nieistniejący jeszcze ruch Roberta Biedronia.

13 proc. ankietowanych nie wiedziało, na kogo oddać swój głos. Było to o 3 pkt. proc. więcej w porównaniu z poprzednim miesiącem. Chęć uczestnictwa w wyborach deklarowało 76 proc. ankietowanych.

Badanie przeprowadzono w dniach 10-17. stycznia br. wśród 986 mieszkańców Polski, którzy ukończyli 18 lat.

CZYTAJ TAKŻE: W najnowszym sondażu PiS nadal silny, PO słabnie, Nowoczesna znika

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/pis-i-po-traca-w-najnowszym-sondazu-cbos/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments