Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Atak banderowców na polaków w Lubinie: “Głupie polaki, zaj***** was”Jak podaje portal ProPublico24 Do skandalicznej sytuacji doszło w Lublinie.  Z relacji mediów wynika,  że doszło do ataku,  którego prowodyrem miał być obywatel Ukrainy.  Mężczyzna groził Polakom wyrządzeniem drugiego Wołynia.  Twierdził,  że jest “żołnierzem Bandery”.

„Głupie Polaki, poza****dalamy Was” i „ubiję, jak na Wołyniu” to tylko niektóre ze słów, które wykrzykiwał awanturnik. Nazari K. obywatelowi Ukrainy zostały postawione zarzuty dotyczące ataku na ochroniarzy jednego z klubów oraz napaści na mienie pobliskiego sprzedawcy.

Mimo, że od samego zajścia minął już rok, to dopiero dziś prokuratura okręgowa w Lublinie mogła postawić zarzuty 30-latkowi.

Ukrainiec chciał wejść do jednego z lokali w Lublinie.  W odpowiedniej chwili powstrzymali go Ochroniarze, którzy wnieśli mężczyznę na ulicę.  Tam miał spotkać miejscowego sprzedawcę,  któremu zaatakował stragan i określił mianem “jeb… Polaka”. Następnie mężczyznę zatrzymała policja,  która stwierdziła u mężczyzny 1.6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

30-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj tez: Bunt pracowników z Ukrainy w Polsce „za 15 zł/h nie będziemy robić bo to mało”

https://polakpatriota.pl/wiadomosci-i-polityka/atak-banderowcow-na-polakow-w-lubinie-glupie-polaki-zaj-was/?fbclid=IwAR1-luvwDvdTYVJhfMeffB7D9mD35qhSv4G7oeu05MbstKIbu1binvje1pw
Tags: 2ème guerre mondiale, politique, pologne, racisme et nazisme, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments