Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Niebezpieczne odpady z Ukrainy trafią do Polski? Na Ukrainie nie ma firm i infrastruktury

Niebezpieczne odpady z Ukrainy trafią do Polski? Na Ukrainie nie ma firm i infrastruktury, by je przetworzyćNie ma na Ukrainie zakładu, który mógłby przerobić tony zużytych baterii oddawanych przez ludzi do utylizacji. Mało tego, nikt nie planuje budowy takiego przedsiębiorstwa. Dlatego wszystkie baterie są na razie gromadzone, a urzędnicy zastanawiają się, co zrobić z niebezpiecznymi odpadami, informuje Finance.ua

O tym, jakie kroki podejmują kijowskie władze, aby rozwiązać problem ekologiczny na skalę ogólnokrajową i jakie są perspektywy dla budowy zakładu przetwarzania na Ukrainie, wyjaśnił wiceszef Kijowskiej Miejskiej Administracji Państwowej Petro Pantelejew.

„Na Ukrainie nie ma przedsiębiorstw, które przetwarzają baterie. nie jest tym zainteresowany. Już dwukrotnie nasi przedstawiciele wyjeżdżali do Polski, gdzie takie przedsiębiorstwa istnieją. Tworzymy teraz pewien schemat pracy z niebezpiecznymi odpadami, które powinny być transportowane. Na razie wszystko jest na poziomie negocjacji. Nie ma jednak innego wyjścia, baterie w każdym przypadku trzeba będzie wywozić, bo na Ukrainie, najwyraźniej, takie przedsiębiorstwa w najbliższym czasie nie powstaną” – mówi Petro Pantelejew.

https://kresy24.pl/niebezpieczne-odpady-z-ukrainy-trafia-do-polski/
Tags: politique, pologne, protection de la nature, ukraine, économie
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments