Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Grzegorz Braun dołącza do koalicji wyborczej Ruchu Narodowego i partii WolnośćGrzegorz Braun, znany reżyser, publicysta i były kandydat na Prezydenta RP dołącza do antyunijnej koalicji Ruchu Narodowego i partii Janusza Korwin-Mikkego Wolność na wybory do Parlamentu Europejskiego.

Jak poinformowały w sobotę rano Media Narodowe, „do sojuszu, którego celem jest wyjście Polski z Unii Europejskiej, dołączy znany reżyser i lider Pobudki, Grzegorz Braun”. Dodano, że na razie nie wiadomo, z którego okręgu wyborczego miałby startować. Później inne media podawały, że Braun już dołączył do koalicji wyborczej RN-Wolność. Portal Najwyższy Czas zaznaczył, że „informacja została potwierdzona również przez środowisko samego zainteresowanego”.

Dziś Braun był gościem Mediów Narodowych, gdzie był pytany m.in. o to, czy dołączy do „antyunijnej” koalicji. Potwierdził, że trwają zaawansowane rozmowy z Ruchem Narodowym i partią Wolność. Zaznaczył, że nie nazywałby tego sojuszu wyborczego koalicją antyunijną czy eurosceptyczną, bo jego zdaniem „jest to jedyna koalicja propolska”. Dodał, że Unia Europejska jest wroga Polsce i Cywilizacji Łacińskiej.

Lider Pobudki podkreślił też, że należy skupić się na idei i pryncypiach, a nie na własnych osobach:

– Bądźmy realistami. Nas świadomych jest za mało żebyśmy mieli sobie fundować luksus wzajemnej izolacji. Nie osiągniemy strategicznych celów w pojedynkę.

Braun przyznał, że wolnościowcy i narodowcy kładą akcent na różne sprawy, ale są to jednak wartości będące zaprzeczeniem antywartości Unii Europejskiej. Wymieniał: „wiara, rodzina, własność”, „Kościół, szkoła, strzelnica, mennica”.

Przeczytaj: Wielomski: Koalicja Wolność-Ruch Narodowy to ostatnia szansa na stworzenie alternatywy dla PiS-u

Jak informowaliśmy, miesiąc temu na konferencji prasowej w Sejmie liderzy Ruchu Narodowego i partii Wolność ogłosili powołanie koalicji wyborczej. Obie partie stworzą jedną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Deklarują, że chcą wprowadzić do Europarlamentu silną reprezentację Polaków o poglądach antyunijnych, wolnościowych, konserwatywnych, narodowych i katolickich. Chcą bronić Polskę przed „brukselskim centralizmem, lewicowymi tendencjami wspieranymi przez UE, zagranicznymi naciskami oraz reprezentowanie polskiego interesu narodowego na forum Parlamentu Europejskiego”. Ruch Narodowy i Wolność wezwały pozostałe ugrupowania polityczne zbliżone do nich poglądami na UE i niepodległość Polski do zjednoczenia sił i przystąpienia do ich koalicji.

Później prezes RN, poseł Robert Winnicki potwierdził, że są plany poszerzenia antyunijnej koalicji, wymieniając w tym kontekście właśnie Grzegorza Brauna, a także prof. Mirosława Piotrowskiego, europosła wybranego z list PiS, który zakłada swoją własną partię Ruch Prawdziwa Europa.

– Prof. Piotrowski czy zwłaszcza Grzegorz Braun, z którym znamy się od lat, pasują do naszej koalicji. Mówimy też m.in. o zaproszeniu innych środowisk narodowych, niepodległościowych, patriotycznych. Czeka nas jeszcze mnóstwo rozmów – mówił portalowi Kresy.pl Winnicki.

Przeczytaj: Robert Winnicki dla Kresy.pl: liczymy na wprowadzenie solidnej reprezentacji do PE

https://kresy.pl/wydarzenia/grzegorz-braun-dolacza-do-koalicji-wyborczej-ruchu-narodowego-i-partii-wolnosc/
Tags: politique, pologne, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments