Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

USA: franciszkanie aresztowani za akcję pro-life w klinice aborcyjnejW New Jersey w USA franciszkanie w ramach akcji pro-life wręczali kobietom w klinikach aborcyjnych róże i starali się odwieść je od decyzji o aborcji. Zostali aresztowani.

W ubiegłym tygodniu w Trenton w amerykańskim stanie New Jersey zostali aresztowani zakonnicy ze Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy, w Polsce znani jako Bracia z Bronxu. Powodem była prowadzona przez nich akcja pro-life z jednej z klinik aborcyjnych organizacji Planned Parenthood.

Franciszkanie w ramach akcji „Ratunek czerwonej róży” (ang. Red Rose Rescue) wręczali czerwone róże kobietom i parom, które przychodziły do kliniki w celu przeprowadzenia aborcji i zabicia poczętego dziecka. Do każdej róży dołączona była karta z napisem „Nowe życie, choć niewielkie, przynosi obietnicę niepowtarzalnej radości” oraz numerami telefonów lokalnych centrów opieki nad ciężarnymi kobietami. Przeprowadzali też rozmowy, starając się zachęcić kobiety do zmiany decyzji.

W akcji brał udział o. Fidelis Moscinski i trzej inni franciszkanie. Według ich relacji, jedna z par, która przyszła tam dokonać aborcji, w pewnym momencie wyszła z kliniki aborcyjnej. „Dla nas to było zwycięstwo. (…) Gdybyśmy tam nie poszli, gdyby z tą parą nie porozmawiano, dziecko prawdopodobnie by nie żyło” – relacjonują zakonnicy, cytowani przez portal Ucatholic.

Na miejsce wezwano jednak policję. Funkcjonariusze wezwali czterech zakonników do opuszczenia kliniki aborcyjnej. Ci odmówili, kontynuując rozmowy lud siedząc i modląc się cicho na podłodze. Jak mówili, nie mogli odejść, ponieważ mają tam zostać zabite poczęte dzieci, a oni chcą z nimi zostać. Na zdjęciu zamieszczonym przez portal widać jednego z zakonników, skutego kajdankami, wywleczonego z budynku i wsadzanego do radiowozu.

Obecny na miejscu o. Stephen Imbarrato, który nie został aresztowany oświadczył później, że franciszkanie z jego zgromadzenia będą dalej odwiedzać miejsca, gdzie dzieci poczęte są zabijane i że będą oferować pomoc ich matkom. Dodał, że jeśli ta pomoc zostanie odrzucona, to nie opuszczą oni centrów aborcyjnych, ale tam pozostaną w solidarności z ofiarami aborcji.

Przeczytaj: Papież Franciszek: Aborcja jak działania nazistów

https://kresy.pl/wydarzenia/spoleczenstwo/usa-franciszkanie-aresztowani-za-akcje-pro-life-w-klinice-aborcyjnej/
Tags: incrédulité et blasphème, les etats-unis, politique, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments