Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

AWPL-ZChR powalczy o samorządy– Związek Chrześcijańskich Rodzin wystawiła 10 list wyborczych w samorządach miasta Wilna i Wisagini oraz w rejonach wileńskim, solecznickim, trockim, święciańskim, szyrwinckim, elektreńskim, jezioroskim i ignalińskim. Na listach figuruje 337 osób.

Polska partia na Litwie będzie uczestniczyła w siedmiu samorządach w bezpośrednich wyborach merów. W rejonie wileńskim wystartuje Maria , w solecznickim Zdzisław Palewicz, w święciańskim Zbigniew Jedziński, w trockim Jarosław , w szyrwinckim Rasa Tamošiūnienė, w jezioroskim Sergej Szepliakow. Kandydatem na mera Wilna będzie Edyta Tamošiūnaitė.

Maria Rekść będzie również jedynką na liście do rady rejonu wileńskiego. Na drugim miejscu znalazł się Robert Komarowski. Edmundt Szot wystartuje z ósmego miejsca, a Władysław z 19.

W Wilnie listę otworzy Edyta Tamošiūnaitė. Dwójką będzie dyrektor im. Św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu Zbigniew Maciejewski. Na miejscu czwartym znalazł się Albert Narwojsz, a na piątym kierownik-reżyser Teatru Polskiego w Wilnie Irena Litwinowicz. Renata znalazła się na miejscu 8, Jarosław Kamiński na 9.

Dyrektor Domu Polskiego w Wilnie Artur Ludkowski wystartuje z miejsca 10, Edward z 12, Grzegorz Sakson z 13, Waldemar Szełkowski z 14.

Pierwsza piątka w rejonie solecznickim wygląda następująco: Zdzisław Palewicz , Józef , Jadwiga Sinkiewicz, Beata i Anna Jesvilienė; w rejonie trockim – Maria Pucz, Teresa Sołowjowa , Alina , Tadeusz Tuczkowski i Karolina Narkiewicz.

I tura wyborów samorządowych odbędzie się 3 marca.

https://kresy24.pl/awpl-zchr-powalczy-o-samorzady/

Tags: lituanie, politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments