Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Sondaż: Większość Polaków nie chce Andruszkiewicza w rządzieW sondażu przeprowadzonym dla portalu rp.pl zapytano Polaków czy 28-letni poseł Adam Andruszkiewicz, który kilkukrotnie zmienił już przynależność polityczną, powinien zostać wiceministrem cyfryzacji.

28 grudnia premier Mateusz Morawiecki powołał Adama Adnruszkiewicza, posła z koła Wolni i Solidarni na wiceministra cyfryzacji. Nominacja ta wzbudziła kontrowersje zarówno ze względu na brak jakiegokolwiek wcześniejszego zaangażowania posła Andruszkiewicza w dziedzinie za którą będzie odpowiadał na wiceministerialnej posadzie, jak też ze względu na to, że jest znany z szybkiego zmieniania barw politycznych.

Na zlecenie portalu „Rzeczpospolitej” pracownia SW Research zapytała Polaków jak oceniają powołanie Andruszkiewicza na wiceministerialne stanowisko. Zdecydowana większość bo aż 51% respondentów oceniła, że Andruszkiewicz nie powinien objąć takiej posady. Natomiast 18% pytanych uznało, że Andruszkiewicz nadaje się na stanowisko wiceministra cyfryzacji. 31% badanych nie miało zdania na ten temat.

Sondaż przeprowadzono w dniu 2 stycznia 2019 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania

Andruszkiewicz dostał się do Sejmu z list ruchu Kukiz ’15. Związany z Ruchem Narodowym, w czasie konfliktu jego prezesa Roberta Winnickiego z Pawłem Kukizem, Andruszkiewicz wybrał jednak lidera ruchu Kukiz ’15. Wkrótce młody poseł zaczął budować w ramach tego ruchu Stowarzyszenie Endecja, ale wkrótce porzucił je by dołączyć do koła poselskiego zorganizowanego przez Kornela Morawieckiego – Wolni i Solidarni. W ramach niego zajmował coraz bardziej prorządową pozycję.

https://kresy.pl/wydarzenia/polityka/sondaz-wiekszosc-polakow-nie-chce-andruszkiewicza-w-rzadzie/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments