Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

W całej Ojczyźnie trwają obchody 80-lecia śmierci Romana Dmowskiego

W całej Ojczyźnie trwają obchody 80-lecia śmierci Romana Dmowskiego: Warszawa, Łomża, Drozdowo, Poznań, Łódź, Białystok, Zgierz, Gdynia, Gdańsk, Słupsk, Tczew…W całej Ojczyźnie trwają obchody 80-lecia śmierci Romana Dmowskiego: Warszawa, Łomża, Drozdowo, Poznań, Łódź, Białystok, Zgierz, Gdynia, Gdańsk, Słupsk, Tczew…

2 stycznia w rocznicę śmierci Wielkiego Polaka środowisko byłych członków MW, złoży kwiaty i pomodli się przy grobie o godz. 15.30 W ciągu dnia byli posłowie S. Chruszcz, R. Winnicki oraz posłanka A. Siarkowska. Tego dnia grób Romana Dmowskiego na bródnowskim cmentarzu do g. 16.00 trzymał wartę honorową Wojska Polskiego, do czego przyczynił się poseł Chruszcz. O godz. 18.00 odbyła Msza św. w Katedrze Warszawskiej.

Ale już o godzinie 8.00 w Poznaniu została odprawiona Mszę Świętą (ul Kościelna 3, Jeżyce) za śp. Romana Dmowskiego. Dzień kończyły Msze św o g. 18.00 w Gdyni w Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Gdańsku kaplica św. Anny przy parafii Świętej Trójcy, w Słupsku, w Parafii NMP Królowej Różańca Świętego.

Tego samego dnia inne uroczystości, oczywiście w Łomży (na równie byłej endeckiej, jak Wielkopolska Ziemi Łomżyńskiej) o g. 12.00 Msza św. w Katedrze, a  od godziny 13.00 kolejne uroczystości w Drozdowie -miejsce śmierci Dmowskiego.

W Łodzi Klub imienia Romana Dmowskiego zorganizował Mszę św. o g. 17.00 w kościele oo. Jezuitów. Ten sam Klub organizuje publiczne obchody w Zgierzu 5 stycznia o g. 12.30 na Pasażu Solidarności.

W piątek, 4 stycznia w Białymstoku o g. 18 Msza Św. w kościele św. Rocha, a o 19.00 upamiętnienie Dmowskiego w sali św. Kazimierza.

Tczew 7 stycznia, 2019 roku, na Placu Piłsudskiego odbędą się uroczystości upamiętniające Ojca Polskiej Niepodległości, Romana Dmowskiego, w 80. rocznicę jego śmierci. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 18:00. Organizatorzy: Młodzież Wszechpolska i tczewski klub Gazety Polskiej.

8 stycznia również w Zgierzu wykład prof. Jan Żaryn „Roman Dmowski – w 80. rocznicę śmierci”

Na 17 stycznia o 17 w Białymstoku planowana jest gala VII Konkursu Wiedzy Patriotycznej o Romanie Dmowskim.

Prosimy o wybaczenie jeśli jakąś miejscowość pominęliśmy.

https://wrealu24.pl/w-calej-ojczyznie-trwaja-obchody-80-lecia-smierci-romana-dmowskiego-warszawa-lomza-drozdowo-poznan-lodz-bialystok-zgierz-gdynia-gdansk-slupsk-tczew/?fbclid=IwAR07NoH8bGY3MR0B4kdARVCVQtXn2RWH0Qn21BjRe2SctzyS7Uv-VUUDIuQ

Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments