Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Francja zaostrza środki bezpieczeństwa przed sylwestremFrancuska policja podjęła szczególne środki bezpieczeństwa przed zbliżającą się nocą sylwestrową i Nowym Rokiem. – podał w niedzielę Bloomberg. Decyzję podjęto ze względu na zagrożenie terrorystyczne oraz możliwe „protesty żółtych kamizelek”.

Francuski minister spraw wewnętrznych poinformował w niedzielę, że policja stworzy strefę bezpieczeństwa na Polach Elizejskich a także podejmie kroki, by zabezpieczyć centra handlowe, miejsca publiczne i sieć transportową. W poniedziałek wieczorem francuskie państwo zmobilizuje do pracy prawie 148 tys. policjantów i żołnierzy.

„Świętowanie Nowego Roku 2019 odbywa się w kontekście wciąż wysokiego zagrożenia terrorystycznego i niezgłoszonych protestów w miejscach publicznych” – stwierdził francuski minister wyraźnie robiąc aluzję do protestów ruchu „żółtych kamizelek”.

W poniedziałek od godziny 16 wokół Pól Elizejskich i placu de Gaule’a w Paryżu powstanie strefa bezpieczeństwa. Osoby wchodzące do strefy mogą zostać poddane kontroli – do strefy nie można wnosić alkoholu i materiałów pirotechnicznych.

„Żółte kamizelki” mają zamiar zgromadzić się dzisiaj w nocy na Polach Elizejskich po tradycyjnym telewizyjnym orędziu prezydenta. Zwołując się poprzez media społecznościowe twierdzą, że będzie to „pokojowe wydarzenie świąteczne”. Do zgromadzeń „żółtych kamizelek” ma dojść również w Bordeaux i Nicei.

Przypomnijmy, że rok temu ISIS zapowiedziało „noworoczne piekło” w wykonaniu terrorystów-samobójców na ulicach europejskich miast. Na jednym z plakatów ISIS pokazało tłum ludzi świętujących w pobliżu Łuku Triumfalnego w Paryżu, rękę trzymającą zakrwawiony nóż i napis „Uczynimy z Nowego Roku piekło”. Do ataków terrorystycznych w tym czasie jednak nie doszło.

CZYTAJ TAKŻE: „Żółte kamizelki” protestowały przeciw medialnym manipulacjom

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/francja-zaostrza-srodki-bezpieczenstwa-przed-sylwestrem/
Tags: france, politique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments