Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ukraińcy śpiewają kolędę pod kolumną Zygmunta w Warszawie [+video]W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać, jak duża grupa Ukraińców wspólnie śpiewa ukraińską kolędę pod kolumną Zygmunta na Placu Zamkowym w Warszawie.

Nagraniem pochwaliło się w niedzielę na Facebooku „Nasze Słowo”. Ukraińcy kolędują w Warszawie obok centralnej choinki. – napisano na profilu ukraińskiego czasopisma zamieszczając nagranie. Na filmie widać kilkadziesiąt osób, które przy akompaniamencie gitary śpiewają pieśń „Oj, u Wiflejemi” (Oj, w Betlejem).

Do wykonania pieśni mogło dojść pierwszego dnia Bożego Narodzenia – sugeruje to data zamieszczenia go na Facebooku przez Swietłanę Huk, Ukrainkę mieszkającą w Warszawie.

Ukraińska kolęda dzisiaj w centrum Warszawy – bardzo wzruszające!! – napisała Huk zamieszczając film. W ciągu niespełna tygodnia jej nagranie zyskało 82 tysiące wyświetleń i prawie 2 tys. udostępnień. Brawo, sława Ukrainie. – skomentowała film jedna z użytkowniczek.

Jak podaje ukraińska wersja Wikipedii, pieśń „Oj, u Wiflejemi” (znana także jako „Dobryj weczir tobi, pane hospodariu”), to jedna z najbardziej znanych ukraińskich kolęd. Wykonywali ją m.in. tacy artyści jak Rusłana, czy Tercja Pikardyjska.

PRZECZYTAJ: Kempa: w Polsce może być już ponad 2 mln Ukraińców

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ukraincy-spiewaja-kolede-pod-kolumna-zygmunta-w-warszawie-video/
Tags: modus vivendi, pologne, ukraine, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments