Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Gmina zlikwidowana z powodu zadłużeniaRząd podjął decyzję o likwidacji gminy Ostrowice w województwie zachodniopomorskim. Władze gminy doprowadziły ją do gigantycznego zadłużenia.

Gmina Ostrowice przestanie istnieć z początkiem przyszłego roku. Rząd zadecydował o jej likwidacji. Teren gminy został podzielony na pół – jej części wejdą w skład sąsiednich gmin Drawsko Pomorskie i Złocieniec. „Gmina ta jest jedną z najbardziej zadłużonych w Polsce i nie ma jakiejkolwiek możliwości spłaty tego długu. To pierwsze tego typu rozwiązanie wprowadzone przez rząd w historii” – tłumaczy działania rządu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak informuje telewizja Polsat łączne zadłużenie niewielkiej, zamieszkanej przez 2,5 tys, osób gminy to 50 mln zł. O doprowadzenie gminy do takiego zadłużenia oskarżony jest jej wójt Wacław M. Obok niego na ławie oskarżonych zasiądzie także skarbniczka Krystyna K. Zaciągali oni w imieniu gminy pożyczki w instytucjach parabankowych. Jak tłumaczy oskarżony wójt, brał kredyty w parabankach by uzyskać kapitał na wkład własny do projektów w których zamierzał skorzystać z dotacji Unii Europejskiej. „Ktoś powie no po co inwestować, nie ma pieniędzy, po co inwestować, inwestowaliśmy po to, żeby umożliwić rozwój” – dawną wypowiedź Wacława M. cytuje Polsat.

Organy gminy zostały zawieszone jeszcze w 2016 roku. Od tego czasu Ostrowicami zarządza komisarz. W listopadzie tegoż roku zatrzymany został wójt Wacław M.

Czytaj także: 33 Ukraińców zdobyło mandat w wyborach samorządowych

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/gmina-zlikwidowana-z-powodu-zadluzenia/
Tags: politique, pologne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments