Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Lwów: spotkanie opłatkowe polskich kombatantów

Składano sobie życzenia i wspólnie śpiewano kolędy. Kombatanci otrzymali paczki świąteczne z PolskiPolscy kombatanci we Lwowie spotkali się, by połamać się opłatkiem. Składano sobie życzenia i wspólnie śpiewano kolędy. Kombatanci otrzymali paczki świąteczne z Polski.

Krystyna Frolowa i Michał Kuc z Centrum Polskiej Kultury Odra-Niemen-Dniestr podkreślili, że z każdym rokiem lwowskich kombatantów jest coraz mniej.

- Takich aktywnych kombatantów mamy trzy osoby: Stefania Wójcik, Grzegorz Wiwer oraz Stanisław Kawałek. Reszcie kombatantów zdrowie nie pozwala przyjeżdżać, więc my przyjeżdżamy do nich z prezentami – zaznaczyła Krystyna Frolowa, prezes Centrum Polskiej Kultury Odra-Niemen-Dniestr.

- Kombatantów lwowskich jest coraz mniej. Część osób nie może już przychodzić na spotkania, bo chorują i nie wychodzą z domu – dodał wiceprezes Michał Kuc.W imieniu kombatantów zabrał głos Stanisław Kawałek z Mościsk, który podziękował Rodakom za to, że Polska o nich pamięta i wspiera.

Spotkanie opłatkowe dla Polskich Kombatantów Wojny Światowej 1939-1945 i Osób Represjonowanych miasta Lwowa oraz członków i przyjaciół organizacji zorganizowało Centrum Polskiej Kultury Odra-Niemen-Dniestr.

Zapraszamy do wysłuchania relacji Eugeniusza Sało z Kuriera Galicyjskiego.

http://www.radiozagranica.pl/8/251/Artykul/398966,Lwow-spotkanie-oplatkowe-polskich-kombatantow
Tags: 2ème guerre mondiale, kresy wshodnie, pologne, ukraine, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments