Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Przestępczość a religijność? Wymowne wyniki badańMarcin Palade udostępnił wyniki badań, które ukazują, że poziom przestępczości jest wprost odwrotnie proporcjonalny do poziomu religijności. Tam, gdzie mieszka najwięcej osób regularnie uczęszczających na niedzielne msze, tam jest najmniejszy współczynnik przestępczości.

Jak czytamy na stronie Gis-Expert.pl do analizy zostały wykorzystane dane pobrane przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego na poziomie parafii oraz z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa opublikowanej przez Policję Polską.

W badaniu religijność mierzono za pomocą wskaźnika dominicantes, czyli odsetka wiernych uczęszczających na niedzielną mszę świętą w odniesieniu do ogólnej liczby zobowiązanych.

Do przestępstw uwzględnionych w badaniach wliczono kradzieże, kradzieże z włamaniem, rozboje, uszkodzenia rzeczy, bójki i pobicia, przestępstwa związane ze spowodowaniem uszczerbku na zdrowiu oraz seksualne.

Co ciekawe, na obie mapy nałożono również granice zaborów oraz II Rzeczpospolitej. "Mimo upływu lat, nadal widać istotne zróżnicowanie regionalne zjawisk społecznych wynikające z granic historycznych" – czytamy na stronie.

https://dorzeczy.pl/kraj/88029/przestepczosc-a-religijnosc-wymowne-wyniki-badan.html?fbclid=IwAR2Z2pImbHN5GTQFjCJU4POZWhZBUbgSc7hBOi3U_Cgz5nYXrTVzl1dNV6Q
Tags: incrédulité et blasphème, politique, pologne, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments