Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Polscy dyplomaci w Izraelu nagrali świąteczny film

Pracownicy polskiej ambasady w Izraelu przybliżają historię podróży Świętej Rodziny i narodzenia Chrystusa


Kadr z filmu ambasady RP w Tel Awiwie Kadr z filmu ambasady RP w Tel Awiwie

Długa podróż na osiołku, bez GPS-a, ufając jedynie gwiazdom. Pracownicy polskiej ambasady w Izraelu przybliżają historię podróży Świętej Rodziny i narodzenia Chrystusa. Podkreślają, że nie przebyły one w komfortowych warunkach, do jakich jesteśmy dziś przyzwyczajeni.

Film został opublikowany z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Widzimy na nim pracowników placówki, którzy przybliżają warunki, w jakich św. Józef i brzemienna Maria szukają miejsca, w którym narodzi się Jezus Chrystus. I podróż Świętej Rodziny i sam poród nie przebywał w sprzyjających warunkach.

Pracownicy ambasady przypominają, że wędrówka odbywała się na ośle a św. Józef i Maria z Nazaretu nie mogli liczyć na nawigację za pomocą systemu GPS, do której przywykliśmy w XXI w. Ich "nawigatorem" były gwiazdy, a "w zasadzie jedna gwiazda". A w cała "ceremonia" była skromna, jedynie w towarzystwie kilku pasterzy.


Na koniec słyszymy, że Maria urodziła chłopca, po czym pracownicy składają świąteczne życzenia. "Najlepsze życzenia bożonarodzeniowe prosto z Ziemi Świętej" - napisał na Twitterze ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski.

http://www.radiozagranica.pl/8/80/Artykul/398518,Polscy-dyplomaci-w-Izraelu-nagrali-swiateczny-film
Tags: #WesołychŚwiąt, #merrychristmas, #oopswedidavideoagain, israël, pologne, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments