Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

USA: 19. polonijna Wigilia dla samotnych i bezdomnych

W Chicago odbyła się polonijna Wigilia dla osób samotnych i bezdomnych. Uczestniczyło w niej ponad 500 osóbPomysłodawcą świątecznego spotkania dla potrzebujących Polaków w Chicago, był nieżyjący już dziennikarz polonijny Jerzy Arsenowicz. Pierwszą Wigilię dla osób samotnych i bezdomnych zorganizował 19 lat temu. Dla wielu uczestników jest ona jedyną szansą na przełamanie się opłatkiem i złożenie sobie świątecznych życzeń. Przychodzą oni do Resurrection Hall, sali parafialnej przy Bazylice świętego Jacka.

- Pierwotną ideą było spotkanie dla bezdomnych, którzy w tym czasie zostają na ulicy. Do tego przyłączyli się ludzie, którzy w tym dniu są sami i chcą spędzić ten czas wigilijny razem - powiedział Polskiemu Radiu ksiądz Stanisław Jankowski, proboszcz parafii świętego Jacka w Chicago.

Nieodłącznym elementem wigilijnych spotkań są kolędy i pastorałki. Uczestnicy mają okazję posłuchać ich i śpiewać wspólnie z grupami artystycznymi, które w Chicago kultywują polskie tradycje kulturalne.

Współorganizatorami Wigilii dla osób samotnych i bezdomnych jest polonijna stacja Polskie Radio Chicago oraz parafia świętego Jacka.

http://www.radiozagranica.pl/8/251/Artykul/398692,USA-19-polonijna-Wigilia-dla-samotnych-i-bezdomnych
Tags: les etats-unis, pologne, église catholique
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments