Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ukrainiec ugodził Polaka nożem i uciekłLokalny warszawski portal informuje o kolejnym araku popełnionym przez ukraińskiego imigranta z użyciem noża. Podejrzany został schwytany.

Do ataku ukraińskiego imigranta doszło w sobotę około godziny 20.50 na ulicy Chłopickiego na Pradze-Południe, podaje portal warszawawpigulce.pl. Podaje on nieoficjalne informacje o przebiegu wydarzenia, opisując, iż doszło do poważnego przestępstwa.

Według warszawawpigulce.pl między Polakiem i Ukraińcem doszło w sobotę do kłótni i szarpaniny. W jej trakcie Ukrainiec chwycił nóż i wymierzył cios Polakowi. Rana była poważna, bowiem portal pisze o Polaku leżącym „w kałuży krwi”. Sprawca pozostawił rannego i na kradzionym rowerze zaczął uciekać. Został jednak schwytany przez funkcjonariuszy policji. Okazało się, że Ukrainiec w czasie popełnienia przestępstwa był pijany. Zatrzymany ma 38 lat. Zraniony Polak znajduje się w szpitalu jest w stanie ciężkim.

W wyniku polityki otwartych granic dla imigrantów zarobkowych z Ukrainy prowadzonej przez rząd PiS w Polsce znajduje się obecnie ponad milion obywateli Ukrainy. Ukraińcy mogą przebywać i pracować w Polsce nie tylko na podstawie zezwolenia na pracę ale także na podstawie oświadczenia pracodawcy o zatrudnieniu cudzoziemca. Procedura ta wymaga jedynie wystawienia przez pracodawcę jednego dokumentu i złożenia jego kopii w powiatowym urzędzie pracy. Na podstawie tego dokumentu obywatel Ukrainiec automatycznie otrzymuje wizę i możliwość pracy w Polsce.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

Ukrainiec brutalnie zamordował i okradł polskiego piłkarza. Grozi mu dożywocie

Kraków: Nastoletni Ukraińcy napadli z noże na przechodniów

https://kresy.pl/wydarzenia/polska/ukrainiec-ugodzil-polaka-nozem-i-uciekl/
Tags: politique, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments