Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Premier M. Morawiecki: Relację na przyszłość z Ukrainą można budować tylko na prawdzie

Premier M. Morawiecki o relacjach z Ukrainą: Relację na przyszłość z Ukrainą można budować tylko na prawdzieNa pewno nie odstąpimy od prawdy historycznej. Uważam, że relacje na przyszłość z Ukrainą można budować tylko na prawdzie – powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki został zapytany o relacje Polska-Ukraina w kontekście zaszłości historycznych, szczególnie ludobójstwa na Wołyniu. Polityk podkreślił, że jego matka pochodzi z Stanisławowa i opowiadała mu o tym, co wydarzyło się na tych terenach, także o ludobójstwie.

Moja mamusia pochodzi ze Stanisławowa, tam się urodziła i tam żyła do końca II wojny światowej […]. Opowiadała mi wiele razy co się działo tam na tych terenach, na północ od nich na Wołyniu z ludobójstwem Polaków przez Ukraińców. To są rzeczy, o których wiele przeczytałem, wiele zdjęć oglądnąłem i nigdy nie potrafię o tym myśleć inaczej niż ze łzami w sercu – mówił.

Na pewno nie odstąpimy od prawdy historycznej. Uważam, że relacje na przyszłość z Ukrainą można budować tylko na prawdzie. Wielka i okrutna zbrodnia, która tam miała miejsce nie może być nijak relatywizowana – akcentował polityk.

Jak podkreślił, „pomniki stawiane zbrodniarzom (przez Ukraińców) to jest na pewno gwóźdź do nieporozumienia miedzy naszymi krajami”.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/u-nas-premier-m-morawiecki-o-relacjach-ukraina-relacje-przyszlosc-ukraina-mozna-budowac-prawdzie/?fbclid=IwAR1uXxd20oE1vtQScekfN3JW278-tEwS-XbiyOtMP_1dDbMrWN-4_Jl1C_0

Tags: 2ème guerre mondiale, antipolonisme, kresy wshodnie, politique, pologne, racisme et nazisme, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments