Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Odkryj. Poznaj. Zachowaj – przewodnik turystyczny po Wileńszczyźnie

Odkryj. Poznaj. Zachowaj www.exploretrakaivilnius.lt – to nowa strona internetowa promująca atrakcje turystyczne: dwory, parki, , fortyfikacje, naturalne i kulturalne, wielokulturowość okolic Wilna, a dokładnie rejonów wileńskiego i solecznickiego. Jest to wspólny projekt samorządów tych rejonów, Trockiego Centrum Informacji Turystycznej i Historii w Trokach.

Zamek w Miednikach Królewskich, Wzgórze Zamkowe w Mejszagole, Dwór w Pikieliszkach, Pałac w Zatroczu, młyn w Lubawie, Południk Struvego, w Sorok Tatarach, kaplica pw. św. Ignacego Loyoli w Pryciunach – te i inne ciekawe i warte zwiedzenia obiekty znajdują się na terenie rejonów wileńskiego i solecznickiego. Każdy z nich ma swoją historię, której niestety, nawet mieszkając w pobliżu, nieraz ich nie znamy.

Strona internetowa www.exploretrakaivilnius.lt  ma ułatwić zaplanowanie podróży po Wileńszczyźnie. Pieszo, rowerem lub samochodem możemy zwiedzić kultury, poznać dziedzictwo sakralne, kulinarne, pomniki przyrody. Twórcy strony podpowiadają różne pod względem tematyki i długości trasy. Ażeby na przykład poznać sakralne dziedzictwo Trok, wystarczy przejść 2 km, ale zapoznanie się z różnorodnością kultur i wyznań ziemi wileńskiej i trockiej wymaga pokonania 177 km. Można też opracować własną trasę.

Na stronie Odkryj. Poznaj. Zachowaj są zamieszczone opisy tras i obiektów turystycznych, ilustrowane zdjęciami, wzbogacone o przewodniki audio. Strona przygotowana została w sześciu wersjach językowych: litewskiej, angielskiej rosyjskiej, niemieckiej, łotewskiej i polskiej.

https://kresy24.pl/odkryj-poznaj-zachowaj-przewodnik-turystyczny-po-wilenszczyznie/

Tags: lituanie, patrimoine architectural
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments