Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Лівчиці. ПалацЛівчиці - велике село Жидачівського району (Львівська обл.), що знаходиться в декількох кілометрах від монастиря в Кохавино. Назва "Лівчиці (Ловчиці)" походить від слова „лови”. У XVIII ст. Лівчиці належали Громницьким, пізніше родині Лосів. Приїхати сюди варто заради симпатичного палацу, зведеного у другій половині ХІХ століття.
—————
Ливчицы - большое село Жидачевского района (Львовская обл.), что находится в нескольких километрах от монастыря в Кохавино. Название "Ливчицы (Ловчицы)” происходит от слова "лови". В XVIII в. Ливчицы принадлежали Громницким, позже семье Лосей. Приехать сюда стоит ради симпатичного дворца, построенного во второй половине XIX века.Споруда, спотворена пізнішими перебудовами, ховається в залишках парку. Ось тільки точний час побудови палацу і хто ж саме його збудував, залишається поки що загадкою. За різними даними це були Глуховецькі, Глуховські, Строжинські, Лосі. Сьогодні в колишньому палаці діє інтернат для розумово відсталих дітей.
—————
Сооружение, искаженое позднейшими перестройками, скрывается в остатках парка. Вот только точное время постройки дворца и кто же построил, остается пока загадкой. По разным данным это были Глуховецкие, Глуховские, Строжинськие, Лоси. Сегодня в бывшем дворце действует интернат для умственно отсталых детей.За основною легендою, 1800 року француз, Броніслав, по прізвищу Лось полював у цих місцях разом зі своїми товаришами і заблудився, та натрапив на невеличку річку. Він сподобав собі цю місцевість і він вирішив тут побудувати собі хату, почавши розчищати ділянки лісу під забудову вздовж  річки, яка дістала назву Бережниця. Майже за століття у селі було збудовано 80 хат.
—————
По основной легенде, в 1800 году француз, Бронислав, по фамилии Лось охотился в этих местах вместе со своими товарищами и заблудился, и натолкнулся на небольшую реку. Ему понравились эта местность и он решил здесь построить себе дом, начав расчищать участки леса под застройку вдоль реки, которая получила название Бережница. Почти за столетие в селе было построено 80 домов.Тепер, всі версії, щодо часу будівництва палацу і його власників.
Версія 1: Палац і парк на березі річки Бережниця збудували у 1850 році графи Глуховецькі.
Версія 2 (вікі): Палац було зведено у 1895 році графом Сторожинським (Стаженським (Starzeński)). Автором проекту був львівський архітектор Іван Долинський. Граф взяв собі на виховання хлопця Кароля Глуховського і залишив йому своє багатство. К. Глуховський володів маєтком до 1939 року. Йому належала вся земля. Майже все село працювало на графа.
Ну і версія 3 (Блекі), вже згадана раніше: Палац збудував близько 1870 року француз Броніслав Лось.
—————
Теперь, все версии, по времени строительства дворца и его владельцев.
Версия 1: Дворец и парк на берегу реки Бережница построили в 1850 году графы Глуховецкого.
Версия 2 (вики) Дворец был построен в 1895 году графом Сторожинська (Стаженським (Starzeński)). Автором проекта был львовский архитектор Иван Долинский. Граф взял себе на воспитание мальчика Кароля Глуховского и оставил ему свое богатство. К. Глуховский владел имением до 1939 года. Ему принадлежала вся земля. Почти все село работало на графа.
Ну и версия 3 (Блэки), уже раннее упомянутая: Дворец построил около 1870 года француз Бронислав Лось.Будували палац майстри спеціально привезені з Європи. Він являв собою казковий будинок, що мав два поверхи і підвальні приміщення. Всього в будинку було 48 кімнат. На бічному фронтоні герб власників палацу. Стріла з двома перемичками, і корона над нею - елементи герба Лис (Lis, Bzura), але обидва герба містять також невластиві один одному деталі. Навколо палацу був посаджений парк з алеями. Всі дерева і квіти були завезені із-за кордону. У парку був став, вода до якого поступала з річки через спеціально відведений канал.
—————
Строили дворец мастера специально привезенные из Европы. Он представлял собой сказочный дом, имел два этажа и подвальные помещения. Всего в доме было 48 комнат. На боковом фронтоне герб владельцев дворца. Стрела с двумя перемычками, и корона над ней - элементы герба Лис (Lis, Bzura), но оба герба содержат несвойственные друг другу детали. Вокруг дворца был посажен парк с аллеями. Все деревья и цветы были завезены из-за границы. В парке был пруд, вода в который поступала из реки через специально отведенное канал.всередині, все що залишилося автентичним, це вхідні двері і сходи/внутри, всё что осталось аутентичным, это входные двери и лестницаУ ставі плавали лебеді, розводилася риба. У парку збереглися різні види дерев: дуби, липи, різні види ясенів, кедри, сосни, ялини, тюльпанове дерево. Крім власне палацу, в склад садиби входив також флігель. В Першу світову війну обидві споруди були пограбовані. Відомо також, що до 1939 року парк був надзвичайно задбаним.
—————
В пруду плавали лебеди, разводилась рыба. В парке сохранились различные виды деревьев: дубы, липы, различные виды ясеней, кедры, сосны, ели, тюльпанное дерево. Кроме собственно дворца, в состав усадьбы входил также флигель. В Первую мировую войну оба сооружения были ограблены. Известно также, что до 1939 года парк был чрезвычайно ухоженным.
Джерела/источники:
http://andy-travel.com.ua/livchici
https://www.castles.com.ua/lowczyce.html
https://audiovis.nac.gov.pl/search/
https://vmccaskey.livejournal.com/512054.html
https://neo7777vitaha.livejournal.com/53133.html
https://uk.wikipedia.org/wiki/Лівчиці_(Жидачівський_район)


Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проекта. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка. Monobank (5375 4141 0020 4055) одержувач - Максим Рітус.

Дякую всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проекту "Українські Архитектурні Пам'ятки . Спадщина".


https://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/518264.html
Tags: kresy wshodnie, patrimoine architectural, pologne, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments