Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Brytyjski minister spraw wewnętrznych chce znacznego ograniczenia imigracji z UE do Wielkiej BrytaniMinister spraw wewnętrznych i potomek imigranta z Pakistanu Sajid Javid chce znacznego ograniczenia imigracji z państw Unii Europejskiej do Wielkiej Brytanii.

Sajid Javid ma zamiar przedstawić „białą księgę” dotyczącą nowej polityki imigracyjnej Wielkiej Brytanii po 2020 r. Z informacji jaką podaje „The Sunday Times”, a zanim polski portal w Wielkiej Brytanii Polishexpress.co.uk. wynika, że Javid chciałby zmniejszyć liczbę obywateli państw Unii Europejskiej, którzy mogą podjąć pracą w Wielkiej Brytanii do 10 tys. rocznie. Jak podkreśla portal to o 80% mniej niż obecnie. Media powołują się na nieformalne przecieki z brytyjskiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W okresie od czerwca 2017 do czerwca 2018 r. na Wyspy przyjechało 74 000 imigrantów z UE. To liczba i tak znacznie mniejsza niż w poprzednich latach. Między czerwcem 2015 a czerwcem 2016 r. do UK przyjechało aż 189 000 obywateli z pozostałych krajów Unii Europejskiej. „Przejmiemy pełną kontrolę nad tym, kto będzie mógł wjechać na terytorium Wielkiej Brytanii, przyznając priorytet tym, którzy posiadają umiejętności niezbędne w UK, a nie tym, którzy pochodzą z określonego regionu geograficznego” – Polishexpress.co.uk przytacza za brytyjską gazetą słowa wypowiadającego się anonimowo urzędnika z resortu kierowanego przez Javida. 49-letni ministrem sam jest synem imigranta z Pakistanu.

Do 29 marca 2019 roku Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Zasady dalszych relacji między Unią a tym państwem określa wynegocjowana przez obie strony umowa, która jednakże nie została jeszcze zatwierdzona przez brytyjski parlament. Prawdopodobny brak poparcia dla niej w Izbie Gmin spowodował, że brytyjska premier Theresa May zdecydowała się przełożyć głosowanie w tej sprawie. Jeśli Londyn nie zaakceptuje umowy, może to oznaczać tak zwany „twardy Brexit” czyli ustanie członkostwa Wielkiej Brytanii w UE bez żadnych umów regulujących ich dalsze stosunki, co będzie oznaczać daleko większą swobodę w określeniu przez Londyn także zasad polityki imigracyjnej.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/europa-zachodnia/brytyjski-minister-spraw-wewnetrznych-chce-znacznego-ograniczenia-imigracji-z-ue-do-wielkiej-brytanii/
Tags: politique, royaume-uni, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments