Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Na Ukrainie rozbił się myśliwiec Su-27, pilot zginąłW sobotę podczas lotu treningowego rozbił się myśliwiec wielozadaniowy Su-27 ukraińskich sił powietrznych. Do katastrofy doszło z pobliżu lotniska Ozerne w obwodzie żytomierskim na Ukrainie. Pilot nie przeżył wypadku.

O katastrofie poinformował w sobotę sztab generalny Ukraińskich Sił Zbrojnych. Według wstępnych informacji do katastrofy doszło około godziny 15 podczas podchodzenia do lądowania. Według ukraińskiego MSW samolot rozbił się o ziemię 2 km od pasa startowego.

W niedzielę dowództwo sił powietrznych ukraińskiej armii poinformowało o kolejnych szczegółach katastrofy. Rozbiciu uległ Su-27 z bocznym numerem 55 pilotowany przez majora Ołeksandra Fomenkę, naczelnika z brygady lotnictwa taktycznego dowództwa „Centr”. Wykonywał on ćwiczenia bojowe w trudnych warunkach meteorologicznych. Pilotowany przez niego samolot uległ katastrofie przy podchodzeniu do lądowania.

Fomenko był pilotem pierwszej klasy, instruktorem lotów treningowych w łatwych i trudnych warunkach meteorologicznych w dzień. Miał 43 lata, w ukraińskiej armii służył od 1992 roku. W powietrzu spędził 482 godziny, z czego w tym roku – 45. W 2014 roku brał udział w wojnie w Donbasie.

Na miejscu katastrofy pracuje specjalna komisja dowództwa sił powietrznych ukraińskiej armii ustalająca przyczyny i okoliczności katastrofy.

Holenderski portal Scramble Magazine opublikował zdjęcia rozbitego myśliwca. Widać na nich że maszyna nie rozbiła się całkowicie.

Przypomnijmy, że to kolejna maszyna Su-27 stracona przez ukraińskie lotnictwo w ostatnim czasie. W październiku między miejscowościami Berdyczów a Chmielnik rozbił się inny myśliwiec Su-27UB ukraińskich sił powietrznych. Do katastrofy doszło podczas międzynarodowych ćwiczeń lotniczych „Clear Sky 2018”. W katastrofie zginęli dwaj piloci – Ukrainiec i Amerykanin.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/na-ukrainie-rozbil-sie-mysliwiec-su-27-pilot-zginal/
Tags: défence, ukraine
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments