Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Winnicki: Stop zalewaniu Polski tanią siłą robocza z Ukrainy i Azji [+video]W czasie sobotniej debaty nad wnioskiem o wotum nieufności dla premiera Mateusza Morawieckiego poseł Robert Winnicki dokonał gruntownej krytyki PiS i przedstawił Ruch Narodowy jako alternatywę dla tej partii.

Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, wystąpił pod koniec sobotniej debaty, ponieważ w Sejmie ma status posła niezrzeszonego. Choć jak podkreślił „Ruch Narodowy krytycznie ocenia trzy lata rządów PiS” to jednocześnie pochwalił obecną partię rządzącą za program 500+, uszczelnienie ściągalności podatku VAT oraz „delikatne przewietrzenie w armii”. Winnicki podkreślił jednak, że wszystkie te ruchy przeprowadził jeszcze rząd Beaty Szydło, a nie Mateusza Morawieckiego. „Ostatni rok, rok premiera Morawieckiego to już tylko propaganda, czysta propaganda, może nawet nie taka czysta, bo zarządzana z ulicy Woronicza” – mówił narodowiec wskazując na siedzibę telewizji publicznej. Stwierdził przy tym, że TVP „prymitywizmem swojej propagandy nawet Trzaskowskiemu pomogła wygrać pierwsza turę w Warszawie”.

Winnicki podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość ma pod swoją kontrolą całą władzę wykonawczą i ustawodawczą, także „trybunały, banki, media, służby” a mimo to nie potrafiło przeprowadzić poważnych zmian w kraju. Politykę obecnego obozu rządzącego Winnicki sprowadził do „ruchów kadrowych” oraz „medialnego bicia piany”. Przy czym uznał, że rządy PiS spotykają się z coraz większym odrzuceniem nie tylko w elektoracie lewicowym czy liberalnym, ale także wśród ludzi o poglądach prawicowych. Uznał, że „przychodzi czas na nową prawicę, prawicę narodową”.

Winnicki wezwał aby „postawić interesy polskiego pracownika ponad interesy tych, którzy polską gospodarkę chcą utrzymywać w słabej kondycji jako gospodarkę nierozwiniętą i opartą o tanią siłę roboczą”. Jak stwierdził: „Potrzeba prawicy narodowej aby powiedzieć stop imigracji. Stop zalewaniu Polski tanią siłą robocza z Ukrainy i Azji”.

„Budujemy taki ruch polityczny, który nie będzie klękał przed Izraelem w sprawie ustawy o IPN, przed Unią w sprawię sądów, czy przed ambasadą USA w sprawie podatku od źródła” – Winnicki ostro krytykował politykę rządu Morawieckiego wobec zagranicznych podmiotów, którą według narodowca ten gabinet prowadzi „jak pijany wojak, bezmyślnie pręży muskuły, by chwilę później kapitulować na całej linii z podkulonym ogonem”. Zapowiadał w imieniu RN „politykę zagraniczną spokojniejszą w formie, ale zarazem bardziej stanowczą w treści”.

Krytykował też obóz PiS za brak zaostrzenia polityki antyaborcyjnej, a także poświęcanie interesów Polaków na Kresach w ramach współpracy z Litwą czy Ukrainą.

Czytaj także: Robert Winnicki dla Kresy.pl: Liczymy na wprowadzenie solidnej reprezentacji do PEhttps://kresy.pl/wydarzenia/polska/winnicki-stop-zalewaniu-polski-tania-sila-robocza-z-ukrainy-i-azji-video/
Tags: politique, pologne, ukraine, économie
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments