Rudy Ogon (rudy_ogon) wrote,
Rudy Ogon
rudy_ogon

Ukraińcy umacniają granicę na ZakarpaciuNa granicy obwodu zakarpackiego pojawiły się zasieki z drutu kolczastego. Ukraińska służba pograniczna planuje instalowanie kolejnych zapór.

Na granicy obwodu zakarpackiego i sąsiednich państw pojawiły się zasieki z drutu kolczastego. „Pogranicznicy oddziału mukaczewskiego zainstalowali 7 tysięcy metrów spiralnej zapory odgradzającej. Taka zapora nie wygina się ani nie pęka i chociaż przemytnicy ciągle próbują znaleźć sposoby jej pokonania, znacznie spowalnia to ich bezprawne usiłowania” – komunikat ukraińskiej służby pogranicznej cytuje ukraińska agencja informacyjna UNIAN.

Jak informuje służba pograniczna zapora z drutu kolczastego to nie jedyny środek techniczny jaki zostanie zainstalowany na granicy państwowej. Mają pojawić się także „mało zauważalne” przeszkody, które UNIAN opisuje jako „spotykacze”, zwalniające ruch na danym odcinku granicy.

Obwód zakarpacki graniczy z Polską, Słowacją, Węgrami i Rumunią. Jest jednym z najbiedniejszych regionów kraju a jego położenie wpływa na rozwój przemytnictwa. Mukaczewo było w 2015 roku miejscem zbrojnych starć między grupą zaangażowaną w przemytniczy proceder i bojówkarzami Prawego Sektora.

16 listopada bieżącego roku doszło do najechania samochodem na naczelnika posterunku służby pogranicznej Diełowoje na Zakarpaciu, przy próbie zatrzymania przemytnika. W wyniku tego major Wadim Bieriezinki odniósł ciężki obrażenia i zmarł w szpitalu. Podejrzanego o spowodowanie jego śmierci 34-letniego mieszkańca miejscowości Rahowo już zatrzymano.

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ukraina/ukraincy-umacniaja-granice-na-zakarpaciu/
Tags: hongrie, politique, pologne, roumanie et moldavie, ukraine, union européenne
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments